tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Media: szansa Bednarka. W końcu zadebiutuje w Premier League

Angielska prasa anonsuje Polaka do występu w pierwszym składzie Southampton przeciwko Chelsea. Do tej pory Bednarek był pomijany przez Marka Hughesa, który tylko raz znalazł dla niego miejsce w kadrze meczowej.
Jan Bednarek (fot. Getty Images)

LM: Chelsea złożyła do UEFA skargę na Barcelonę

Southampton w tym sezonie spisuje się bardzo słabo. Zajmuje 18. miejsce w lidze i jest w strefie spadkowej. Dlatego na barkach jednokrotnego reprezentanta Polski może spoczywać ogromna odpowiedzialność. Menedżer Southampton nie potwierdził do tej pory informacji o tym, że Bednarek wyjdzie w pierwszym składzie. 


Jednak jeśli wierzyć lokalnemu "Daily Echo" są na to duże szanse. Trener Świętych jest zadowolony z tego jak Bednarek prezentuje się na treningach. – Nie pokazał się jeszcze w Premier League, co jest na jego niekorzyść, ale na treningach zwróciłem uwagę na jego postawę. Wygląda na dobrego, młodego gracza – powiedział Mark Hughes.

Byłby to wspaniały prezent dla 22-latka, który obchodził urodziny 12 kwietnia. W klubie jest od 1 lipca 2017. Do tej pory zagrał w dwóch meczach w barwach Southampton. Po razie w Pucharze Anglii i Pucharze Ligi. Wtedy trenerem Świętych był jeszcze Mauricio Pellegrino. Southampton walczy o utrzymanie, a Chelsea zależy aby jak najlepiej zakończyć sezon. W tym momencie zajmuje piąte miejsce w tabeli i właściwie stracili szansę na udział w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie.