1/4 finału
Campo Central, Centro de Alto Rendimiento
Kolumbia

Rankingi na nic. Linette poza półfinałem

Magda Linette nie awansowała do półfinału turnieju WTA w Bogocie. Polka w ćwierćfinale przegrała 3:6, 6:3, 1:6 ze Słowenką Dalilą Jakupović, tenisistką spoza czołowej "100" rankingu WTA.
Magda Linette (fot. Getty)

Radwańska: odbudowanie formy to nie pstryknięcie palcem

Rywalizację na kortach ziemnych w Bogocie po raz kolejny storpedowała pogoda. Z powodu opadów deszczu mecze ćwierćfinałowe rozpoczęły się z prawie trzygodzinnym opóźnieniem.

Rozstawiona z "2" Linette była zdecydowaną faworytką starcia z 27-letnią Słowenką, sklasyfikowaną na 141. miejscu w rankingu WTA. Polka mecz rozpoczęła świetnie – już w pierwszym gemie przełamała podanie rywalki. W dalszej części seta Poznanianka dwukrotnie straciła jednak swój serwis i w konsekwencji przegrała pierwszą odsłonę 3:6.

Druga partia miała podobny przebieg. Tym razem to jednak Polka dwa razy wygrywała gemy przy podaniu Jakupović. Linette obroniła następnie własny serwis i wygrała seta 6:3. Decydująca część meczu w wykonaniu Linette była niestety bardzo słaba. 26-letnia tenisistka popełniała zbyt dużo niewymuszonych błędów i zdołała ugrać tylko jednego gema.

Linette podobnie jak w ubiegłym roku odpadła z turnieju w Bogocie na etapie ćwierćfinału. Polka po raz drugi w tym sezonie zameldowała się w tej fazie zawodów WTA. Wcześniej ta sztuka udała się jej podczas turnieju na Tajwanie.

Droga przez mękę. Linette pokonała rywalkę po... 48 godzinach!