tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Stoch znów zaskoczył. Przekazał nagrodę za złoto

Kamil Stoch ponownie pokazał klasę. Polski skoczek narciarski zaskoczył na Gali Olimpijskiej w Warszawie, podczas której postanowił oddać nagrodę otrzymaną za zdobycie tytułu mistrza olimpijskiego.
Piękny gest Kamila Stocha! Przekazał swojemu sztabowi... 120 tys. zł nagrody!
Kamil Stoch (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Jedynak w kadrze. Simon Amman nie kończy kariery

Trzykrotny mistrz olimpijski pojawił się na Gali Olimpijskiej zorganizowanej w sobotę w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Skoczek z Zębu otrzymał 120 tysięcy za złoty medal zdobyty na dużej skoczni podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Polak postanowił jednak nie zatrzymywać nagrody dla siebie.

– Moim obowiązkiem jako zawodnika jest powiedzieć kilka słów o tych, których z nami tu nie ma. Cały sztab szkoleniowy to osoby, którym wiele zawdzięczam. Oni spędzają z nami wiele czasu, dzielą radości i porażki. Z całego serca im za to dziękuję. Chciałbym podzielić się z nimi tą nagrodą... albo w całości pójdzie dla nich – ogłosił najlepszy zawodnik Pucharu Świata w sezonie 2017/2018.

Stoch został również uhonorowany za wywalczenie wraz z kolegami z kadry Stefana Horngachera trzeciego miejsca w konkursie drużynowym. Ten sukces przez włodarzy PKOL-u został wyceniony na 37,5 tysiąca.

Wszyscy medaliści igrzysk w Pjongczangu – Stoch, Maciej Kot, Dawid Kubacki i Stefan Hula wzięli także udział w ceremonii odsłonięcia replik medali w Centrum Olimpijskim.

Stoch: kiedyś w siebie nie wierzyłem i myślałem, żeby to rzucić...
Stoch: jestem kibicem. Dzięki temu mogę się "oczyścić"

podobne informacje

Złe wieści dla skoczków. Nie wystartują w Czechach

Stoch zaczyna sezon na igielicie. "Dają one przyjemność skakania"

Inauguracja w Polsce? Skoczkowie poznali wstępny kalendarz

Skoki i długo nic. Polska mizeria w sportach zimowych?