1
14.04.2018, 16:00
Superliga kobiet, runda zwycięzców, 2017/2018, 26. kolejka

Superliga kobiet: emocje i karne w Gdyni. Zagłębie zatrzymane

Koniec dobrej passy Metraco Zagłębia Lubin. Zawodniczki Bożeny Karkut doznały w sobotę pierwszej od dziewięciu meczów porażki w PGNiG Superlidze. Po rzutach karnych Miedziowe przegrały w Gdyni z GTPR-em (23:23 k. 1:4). To może być koniec ich marzeń o mistrzostwie kraju.
Agnieszka Jochymek powstrzymuje Alicję Pękalę (fot. PAP)

Oto realia w Gdyni: długi, odejścia, zawieszenie

Po sobotniej porażce strata Zagłębia do liderującej tabeli MKS Perły Lublin może wzrosnąć do 13 punktów. Miedzowe rozegrają jeszcze tylko sześć spotkań i choć dwukrotnie zmierzą się w tym czasie z Perłą, to ich szanse na wyprzedzenie rywalek są niewielkie.

Zawodniczki GTPR-u (fot. PAP) Mając na uwadze przebieg sobotniego spotkania, punkt wywalczony przez Zagłębie w Gdyni to i tak dużo, bo jeszcze w 56. minucie lubinianki przegrywały 19:22. W samej końcówce do remisu 23:23 doprowadziła Marta Rosińska, ale gospodynie mogły jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swą korzyść – dwie sekundy przed końcem rzut karny wywalczyła Joanna Szarawaga. Na siódmym metrze stanęła Aneta Łabuda, ale jej rzut obroniła Monika Maliczkiewicz.

Te dwie zawodniczki były wcześniej pierwszoplanowymi postaciami spotkania. Bramkarka Zagłębia znakomicie broniła przed przerwą, dzięki czemu jej drużyna wygrywała w pewnym momencie 13:9. Drugą połowę przyjezdne rozpoczęły jednak tragicznie i od 36. minuty goniły wynik.

GTPR na prowadzenie 15:14 wyprowadziła wówczas właśnie Łabuda. Prawoskrzydłowa rzuciła w sumie osiem bramek i była najlepszą strzelczynią drużyny. To ona była też wykonawczynią rzutu karnego, który dał drużynie wygraną w serii "siódemek".

Po sobotnim zwycięstwie GTPR odskoczył od szóstej Pogoni na dystans siedmiu punktów. Zagłębie jest drugie i choć pozycję tę utrzyma do następnej kolejki, to przystąpi do niej bez Pauliny Piechnik i Klaudii Pielesz. Obie doznały w sobotę kontuzji – pierwsza skręciła kolano, druga naciągnęła łydkę.

GTPR Gdynia – Metraco Zagłębie Lubin: obroniony karny w ostatniej akcji
GTPR Gdynia – Metraco Zagłębie Lubin: rzuty karne wyłoniły zwyciężczynie