0
3
3

Rekord Barcelony po trudnej przeprawie z Valencią

FC Barcelona pobiła w sobotnim meczu z z Valencią rekord Primera Division pod względem meczów bez porażki na własnym stadionie. Jej zwycięstwo 2:1 było zarazem 39 takim spotkaniem. To, że udało jej się przedłużyć serię, zawdzięcza przede wszystkim Marcowi-Andre ter Stegenowi.
Barcelona pokonała Valencię (Fot. PAP/EPA)

JAK PADŁY BRAMKI?
15' 1:0 Fantastyczne prostopadłe podanie Philippe Coutinho, Luis Suarez wyszedł sam na sam z Neto i nie dał mu szans.
51' 2:0 Samuel Umtiti strzelił głową po rzucie rożnym z trudnej pozycji. Neto był bardzo bliski odbicia, ale uderzenie było zbyt mocne.
86' 2:1 Ter Stegen był bardzo bliski obronienia rzutu karnego wykonywanego przez Daniego Parejo, ale ostatecznie piłka przeleciała mu pod pachą.

JAK MOGŁY PAŚĆ?
14' Jordi Alba wpadł lewą stroną w pole karne, dostał piłkę, ale jego strzał świetnie odbił Neto.
18' Potężny strzał z dystansu Goncalo Guedesa, ale ter Stegen był czujny i zdołał się rzucić.
24' Ter Stegen źle wybił piłkę i po chwili musiał bronić w sytuacji sam na sam z . Wykazał się jednak świetnym refleksem i sparował strzał na spojenie.
43' Rodrigo oddał strzał niemal z punktu wykonywania rzutu karnego, ale zbyt słaby, by pokonać ter Stegena.
50' Rodrigo kolejny raz sam na sam, tym razem udało mu się nawet uderzyć obok ter Stegena, ale piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców.
90' Andres Iniesta świetnie przyjął piłkę w polu karnym, bardzo dobrze uderzył, ale we wspaniałym stylu obronił Neto.

BOHATER
Bez kilku doskonałych interwencji ter Stegena Barcelona mogła tu nie tylko nie wygrać, ale nawet i nie zremisować. To dzięki niemieckiemu bramkarzowi pobiła 38-letni rekord Realu Sociedad.

Lato o sobie: macie jednego króla, więc go szanujcie