1
:
3
1:2
42'Christian Eriksen

Porażka "niepokonanych". City coraz bliżej tytułu

Manchester City potwierdził dominację w lidze angielskiej. The Citizens w wyjazdowym spotkaniu 33. kolejki Premier League pokonali Tottenham 3:1 i są coraz bliżej triumfu w rozgrywkach. Tym samym zakończyła się imponująca seria meczów bez porażki w wykonaniu Spurs.
Gabriel Jesus (fot. PAP)

Gol Bednarka w debiucie. Święci nastraszyli Chelsea.

Drużyna Pepa Guardioli do spotkania przystępowała podrażniona ubiegłotygodniową porażką z Manchesterem United w ligowych rozgrywkach oraz przegranym we wtorek starciem z Liverpoolem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Motywację w szeregach City widać było już od pierwszych minut meczu. Na półmetku pierwszej połowy wynik otworzył Gabriel Jesus. Brazylijski napastnik otrzymał świetne podanie od Vincenta Kompany'ego i mimo ataków ze strony jednego z obrońców wykończył akcję strzałem w środek bramki. Kilka minut później na listę strzelców wpisał się Ilkay Gundogan, wykorzystując rzut karny podyktowany po przewinieniu golkipera rywali.

Piłkarze Tottenhamu nie zamierzali jednak tanio sprzedać skóry i jeszcze przed przerwą zdobyli kontaktowego gola za sprawą Christiana Eriksena. "Obywatele", podrażnieni utratą czystego konta, w drugiej połowie nadal pokazywali swoją moc w ofensywie. Pokonać Hugo Llorisa udało im się jednak dopiero w 72. minucie. Błąd obrońców wykorzystał Raheem Sterling i ustalił wynik spotkania na 3:1.

Dla Tottenhamu była to dopiero siódma porażka w tym sezonie Premier League. Zawodnicy Mauricio Pochettino przerwali w ten sposób serię sześciu meczów zakończonych zwycięstwami i czternastu starć bez porażki.

The Citizens umocnili się natomiast na pozycji liderów ligi angielskiej i są o krok od tytułu. Piłkarze Pepa Guardioli na pięć kolejek przed końcem rozgrywek prowadzą w tabeli z przewagą 16 punktów nad Manchesterem United. Czerwone diabły rozegrały jednak o jeden mecz mniej i wciąż mają matematyczne szanse na mistrzostwo.

Guardiola: będziemy cieszyć się z tego sezonu