Ekstraklasa koszykarzy: porażka Stelmetu, zwycięstwo Legii

Koszykarze Legii Warszawa wygrali u siebie z Miastem Szkła Krosno 101:84 (28:31, 22:21, 22:15, 29:17), a PGE Turów także przed własną publicznością pokonał broniący tytułu Stelmet Zielona Góra 106:104 (22:32, 22:23, 32:22, 30:27) w sobotnich meczach 28. kolejki ekstraklasy koszykarzy.
Vladimir Dragicević (fot. PAP)

W Warszawie zamykająca tabelę Legia odniosła piąte zwycięstwo w 25. meczu sezonu. Stołeczny klub pewnie, bo różnicą 17 punktów, pokonał Miasto Szkła Krosno, a wygraną zapewnił sobie w drugiej połowie. Do przerwy ekipa z Podkarpacia wygrywała bowiem dwoma punktami. Najwięcej dla Legii, 31 punktów, rzucił Anthony Bean; o punkt mniej zdobył najskuteczniejszy w zespole z Krosna, Jakov Mustapić.

W drugim sobotnim meczu spotkały się zespoły, które w latach 2013-15 rywalizowały o mistrzostwo kraju. Przeciętnie spisujący się obecnie PGE Turów Zgorzelec dość niespodziewanie, dwoma punktami wygrał ze Stelmetem Zielona Góra. Początek zdecydowanie należał do gości, którzy do przerwy wygrywali jedenastoma punktami. W drugiej części inicjatywę przejął miejscowy klub i w samej tylko III kwarcie odrobił niemal całość strat. W czwartej części sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie; na 9 sekund przed końcową syreną O.J. Florence ze Stelmetu doprowadził do remisu 104:104, ale w odpowiedzi Cameron Ayers trafił z wyskoku i zapewnił zwycięstwo gospodarzom. Łącznie Amerykanin rzucił dla klubu ze Zgorzelca 29 punktów; najskuteczniejszy w Stelmecie był Vladimir Dragičević – 18 punktów.

PGE Turów odniósł siedemnaste zwycięstwo w 31 meczu sezonu i zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli; Stelmet jest czwarty z bilansem 20 zwycięstw i 10 porażek. Prowadzi Anwil Włocławek (23-7) przed Polskim Cukrem Toruń (21-9) i Stalą Ostrów Wielkopolski (20-9).

Legia mimo zwycięstwa pozostaje na ostatnim miejscu w tabeli (5-25), a Miasto Szkła Krosno jest o lokatę wyżej (8-22).