tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Space Soldiers i BIG zagrają na ESL One Belo Horizonte

Poznaliśmy kolejne dwie drużyny, które pojawią się w Belo Horizonte. W zamkniętych kwalifikacjach dla Europy najlepiej poradziły sobie zespoły Space Soldiers i BIG.
Engin "ngiN" Kor (fot. ESL)

Kinguin odpada z kijowskiego Minora


Space Soldiers nie miało sobie równych w turnieju kwalifikacyjnym do ESL One Belo Horizonte. Tureccy zawodnicy pokonali po drodze EnVyUs, North i Gambit. Ismailcan "XANTARES" Dortkardes i jego koledzy bez większych problemów uporali się ze wszystkimi przeciwnikami. Dłuższą drogę musiało przebyć BIG. Niemcy spadli do drabinki przegranych po meczu z Gambit, ale już w następnych walkach okazali się lepsi od rywali i nawet pokonali drużynę Mihaila "Dosi" Stolyarova w rewanżowym starciu, którego stawką był awans do głównego turnieju.

W ESL One Belo Horizonte weźmie udział osiem drużyn, które zagrają o nagrody z puli 200 tysięcy dolarów. Na dwóch ostatnich uczestników musimy poczekać, ponieważ Ameryka Północna i Południowa nie rozegrały wszystkich meczów kwalifikacyjnych. Na tę chwilę lista zespołów wygląda następująco:

SK Gaming
FaZe Clan
Team Liquid
mousesports
Space Soldiers
BIG

Walki w Belo Horizonte będziecie mogli oglądać za pośrednictwem internetowych kanałów TVP Sport. Mecze zobaczycie na Facebooku TVP Esport, na YouTube TVP SPORT i stronie internetowej SPORT.TVP.PL.