Tyson Barrie 49'14'', 59'24''
Nikita Zadorow 37'8''
Duncan Siemens

NHL: Predators w połowie drogi do półfinału Konferencji

Hokeiści Nashville Predators pewnym krokiem zmierzają do półfinału fazy play-off Konferencji Zachodniej. W sobotę najlepsza drużyna sezonu zasadniczego ligi NHL po ekscytującym spotkaniu wygrała z Colorado Avalanche 5:4 i objęła prowadzenie w serii 2-0.
Hokeiści Nahsville Predators (fot. Getty)

Flyers pokonali mistrzów. Wyrównany stan rywalizacji

To już dwunaste zwycięstwo Predators nad drużyną ze stanu Kolorado z rzędu. Po raz ostatni Avalanche pokonali rywali w kwietniu 2016 roku.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się jednak w pełni po ich myśli, bo już w 3. minucie prowadzenie dał im Gabriel Bourque. Niespodziewanie taki wynik utrzymał się do końca pierwszej tercji. Choć Predators mieli nad rywalami sporą przewagę, to nie byli w stanie pokonać pilnującego bramki Avalanche Jonathana Berniera.

(fot. Getty) Ta sztuka udała im się jednak aż trzykrotnie w drugiej tercji. Po 61 sekundach gry do remisu doprowadził Kevin Fiala, a ponad 10 minut później zespół na prowadzenie wysunął Viktor Arvidsson. Tuż po nim krążek do bramki Avalanche skierował Ryan Johansen.

Mający dwa gole przewagi Predators spuścili jednak nieco z tonu, co wykorzystali goście, jeszcze przed końcem drugiej tercji zdobywając kontaktową bramkę za sprawą Nathana MacKinnona. Wygranej gospodarze nie pozwolili jednak wydrzeć sobie z rąk.

Najpierw w ósmej minucie trzeciej tercji dwubramkowe prowadzenie przywrócił im Austin Watson (wykorzystując fatalny błąd Avalanche podczas zmiany), a 59 sekund przed końcem wygraną przypieczętował Ryan Hartman. Colorado zdołało co prawda trafić wcześniej na 3:4 (gol Gabriela Landeskoga), a później zdobyć jeszcze bramkę na 4:5 (Alexander Kerfoot), ale rywale byli tego dnia lepsi.

W drugim rozegranym o tej samej porze meczu Tampa Bay Lightning wygrała z New Jersey Devils 5:3 (1:1, 4:1, 0:1) i tak jak Predators prowadzi w serii już 2–0. W nocy z soboty na niedzielę odbędą się jeszcze dwa spotkania – hokeiści Boston Bruins podejmą Toronto Maple Leafs, a Anaheim Ducks zmierzy się z San Jose Sharks.