tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Illuminar Gaming z pierwszym zwycięstwem w EU Masters

Polacy zanotowali pierwszą wygraną w mistrzostwach Europy League of Legends. Illuminar Gaming pokonał Ad Hoc Gaming w 40-minutowym pojedynku i razem z GamersOrigin otwiera tabelę grupy A.
Paweł "Woolite" Pruski (fot. Facebook)

Kinguin odpada z kijowskiego Minora


Mecz Illuminar Gaming vs. Ad Hoc Gaming był bardzo wyrównany. Obie ekipy dość długo szły łeb w łeb w złocie i kontroli mapy. Przez pierwszą połowę spotkania nie zobaczyliśmy nawet żadnych eliminacji, ale Polacy w końcu wyszli z inicjatywą i dzięki agresywnej grze pierwsze punkty zaczęły pojawiać się na ich koncie. Taki stan rzeczy utrzymywał się już do końca starcia, które padło łupem drużyny Pawła "DeIorda" Szabli.

Zwycięstwo iHG to nie jedyny polski sukces na EU Masters. Oskar "SelfMade" Boderek i jego MAD Lions E.C. również wygrali swój pierwszy mecz w turnieju. Ich przeciwnikiem było Movistar Riders. "Lwy" nie miały większych problemów z przeciwnikiem i po tym meczu objęły prowadzenie w grupie D. Gorzej poradzili sobie Piotr "Glebo" Dąbrowski i Bartosz "Ippon" Dzikowski, grający w Penguins. Hiszpańskie "Pingwiny" uległy GamersOrigin.