Brendon Hartley
Nowa Zelandia/Toro Rosso
OUT

GP Chin: Ricciardo pogodził faworytów. Kraksa Vettela

Daniel Ricciardo wygrał wyścig o Grand Prix Chin. Na podium stanęli jeszcze Valtteri Bottas i Kimi Raikkonen. Sebastian Vettel brał udział w kraksie zajął dopiero ósmą pozycję. Kierowcy Williamsa ponownie nie zdobyli punktów.
Daniel Ricciardo (fot. PAP/EPA)

Zamieszanie w Williamsie. Więcej treningów dla Kubicy?

Ricciardo popisał się fantastyczną końcówką wyścigu. Australijczyk wyprzedził na ostatnich dziesięciu okrążeniach aż pięciu rywali. Kierowca Red Bull Racing startował do wyścigu dopiero z szóstej pozycji.

Red Bull doskonale wykorzystał neutralizację, ściągając obu kierowców do boksów. Po zjechaniu samochodu bezpieczeństwa Ricciardo rozpoczął na nowych oponach "slalom" między rywalami. Świetnie jechał też Max Verstappen, ale młody Holender nie ustrzegł się błędów.

Lewis Hamilton minął linię mety na piątej pozycji, ale ostatecznie zajął czwarte miejsce. Verstappen został ukarany za kolizję z Sebastianem Vettelem. Niemiec miał ogromne szanse na podium, a nawet zwycięstwo, ale kraksa spowodowała, że był ósmy.

Zawodnicy Williamsa poprawili się w porównaniu z poprzednimi wyścigami. Lance Stroll i Siergiej Sirotkin zaprezentowali lepsze tempo wyścigowe. Punktów jednak nie zdobyli. Kanadyjczyk był czternasty, a Rosjanin – 15.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Vettel z dorobkiem 54 punktów. Drugi jest Hamilton – 45 punktów, a trzeci Bottas – 40. Ricciardo dzięki zwycięstwu zniwelował straty do Niemca i po trzech wyścigach ma 17 punktów mniej od lidera.

"W tej sytuacji nie wiadomo czy Kubica w ogóle chciałby jeździć w Williamsie"