tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Konflikt klubów szejków. City podbierze gracza PSG?

Manchester City niemal na pewno zostanie mistrzem Anglii, mimo to ten sezon nie był dla Obywateli do końca udany – zmagania w Lidze Mistrzów zakończyli na ćwierćfinale. Dlatego działacze już szykują pieniądze na kolejne wzmocnienia... chcą pozyskać zawodnika z innego zespołu o ogromnym potencjale finansowym.
Kylian Mbappe (fot. Getty Images)

Lewandowski w Realu? "Nie mógłbym odmówić Królewskim"

Pep Guardiola ma uważać, że w zespole City wciąż brakuje siły ognia. Jak donosi "The Mirror", z tego powodu spróbuje ściągnąć z Paris Saint-Germain Kyliana Mbappe – 19-letniego napastnika, być może najbardziej utalentowanego na tej pozycji na świecie.

O transfer młodego Francuza nie będzie rzecz jasna prosto. PSG pozyskało go w 2017 roku z AS Monaco za 180 milionów euro, ale formalnie wciąż przebywa w Paryżu na wypożyczeniu, ma zostać wykupiony wraz z końcem sezonu.

O powodzenie operacji nie będzie prosto – PSG nie musi sprzedawać zawodników, nie potrzebuje pieniędzy. Warunkiem, który powinien zostać spełniony, aby mogło dojść do transferu, jest wytoczenie sankcji wobec francuskiego klubu przez UEFA. Organizacja prowadzi postępowanie przeciw paryżanom, ponieważ podejrzewa się, że naruszyli normy Finansowego Fair-Play.

Guardiola szukał wzmocnień do ofensywy już zimą. W styczniu City chciało pozyskać z Chelsea Edena Hazarda. Działacze byli gotowi zapłacić aż 171 milionów euro, ale muszą się liczyć, że na Mbappe trzeba będzie wydać jeszcze więcej pieniędzy.

podobne informacje

Klasyfikacja Złotego Buta: Krzysztof Piątek na podium razem z Leo Messim. Prowadzi Kylian Mbappe

Kolejny hit w Juventusie Turyn? "Chcemy nowego Cristiano Ronaldo"

Koniec ery Ronaldo i Messiego. Modrić najlepszy na świecie

Prestiżowa nagroda dla Kyliana Mbappe. Najlepszy wśród młodych