2
:
0
0:0
50'Jewhen Konoplanka
82'Naldo

Patent na Borussię. Piszczek bezradny w derbach

Borussia nie będzie miło wspominała derbowych spotkań z Schalke w tym sezonie. Na własnym stadionie rywale potrafili odrobić czterobramkową stratę i doprowadzić do remisu, a w Gelsenkirchen piłkarze Domenico Tedesco zwyciężyli 2:0 (0:0). Te gole przybliżyły drużynę do wicemistrzostwa Niemiec. W drużynie gości 90 minut rozegrał Łukasz Piszczek, dla którego był to 200. mecz w barwach BVB.
Amine Harit i Łukasz Piszczek (fot. PAP/EPA)

Problem Bayernu. Kolejny uraz kluczowego piłkarza

Pierwsze minuty meczu były niezwykle intensywne. Już w piątej minucie Roman Buerki musiał interweniować przy uderzeniu Alessandro Schoepfa. Rywale odpowiedzieli po dłuższym czasie – po próbie Marco Reusa wykazał się Ralf Faehrmann.

Więcej okazji miało jednak Schalke i powinno strzelić gola tuż przed przerwą. Konoplanka otrzymał piłkę na lewej stronie boiska, zbiegł z nią do środka i uderzył minimalnie obok bramki Borussii.

Ukrainiec zrehabilitował się tuż po zmianie stron. Wszystko zaczęło się od błędu Marcela Schmelzera i podania Daniela Caligiuriego. Po długim fragmencie bez klarownych okazji na gole kolejny cios wyprowadziło Schalke. Gospodarze sprytnie rozegrali rzut wolny, a bramkę mocnym strzałem sprzed pola karnego zdobył Naldo.

W końcówce spotkania ogromnego pecha miał Michy Batshuayi, który zderzył się z jednym z obrońców rywala i opuścił boisko na noszach.

Łukasz Piszczek i Alessandro Schoepf (fot. Getty)

JAK ZAGRAŁ ŁUKASZ PISZCZEK?

Pierwszy odbiór miał już w czwartej minucie. To właśnie w takiej roli można było często zauważyć Polaka w derbach. Jednak jego interwencje nie zawsze były udane. Pod koniec pierwszej części nie poradził sobie z Konoplanką na skrzydle, co mogło skończyć się stratą bramki.

Trudno powiedzieć, aby drugie 45 minuty było dla prawego obrońcy bardziej udane, skoro jego zespół nie zdołał zachować czystego konta. Na domiar złego Piszczek otrzymał żółtą kartkę za faul taktyczny na Amine Haricie.

W samej końcówce popisał się dobrym dośrodkowaniem, które zmarnował Batshuayi oraz odważnym wejściem, które być może zapobiegło utracie trzeciego gola. Jego ocena w jubileuszowym – dwusetnym – spotkaniu w Borussii nie może być jednak wysoka.

OCENA SPORT.TVP.PL (skala 1-10): 5