80 Gabriel Iancu 23'
  Kosta Runjaic
  Jacek Zielinski

Buksa bohaterem Szczecina. Pogoń bliżej utrzymania

Pogoń Szczecin pokonała na własnym stadionie Bruk-Bet Termalicę Niecieczę 2:0 w meczu 31. kolejki Lotto Ekstraklasy. Obie bramki dla drużyny prowadzonej przez trenera Kostę Runjaicia strzelił Adam Buksa. Portowcy dzięki niedzielnemu zwycięstwu powiększyli przewagę nad strefą spadkową.
Adam Buksa (fot. PAP/Marcin Bielecki)

Kim jest nowy trener Legii? Trzecia Liga i praca z kobietami

Miesiąc wcześniej te same zespoły spotkały się w Niecieczy. Wówczas portowcy wygrali 4:2, a za przynajmniej dwa gole sporą winę poniósł Jan Mucha. Słowacki bramkarz stracił miejsce w wyjściowej jedenastce, a jego zmiennik Dariusz Trela spisuje się znacznie lepiej.

W Szczecinie od początku miał sporo pracy. Pierwszy celny strzał oddali jednak goście, gdy po rzucie rożnym główką uderzał kapitan Bruk-Betu Mateusz Kupczyk. Strzał był lekki i Łukasz Załuska pewnie chwycił. W 22. minucie najlepszą sytuację w pierwszej części zmarnował Adam Frączczak, który mając przed sobą tylko Trelę uderzył zza pola karnego obok słupka. Osiem minut później Adam Buksa główkował na bramkę Treli z piątego metra, ale na tyle lekko, że bramkarz Słoni zdołał przenieść piłkę nad poprzeczkę.

Tuż po przerwie gospodarze w ciągu pięciu minut ustawili sobie spotkanie. Najpierw w 51. minucie objęli prowadzenie. Akcję prawym skrzydłem rozpoczął Spas Delew, który podał prostopadle do Kamila Drygasa, a centrę tego drugiego uderzeniem głową na swoją premierową bramkę w barwach Pogoni zamienił Adam Buksa.

Chwilę później było już 2:0 i ponownie akcja poszła prawą stroną. Tym razem centrował Cornel Rapa, a Buksa znów główkował do siatki. To sprawiło, że próbująca zaatakować drużyna gości odkryła się w defensywie, co mogło skutkować jeszcze kilkoma bramkami dla Pogoni, ale napastnicy hurtowo marnowali dogodne sytuacje.

Piłkarze Pogoni powiększyli tym samym swoją przewagę nad grupą spadkową. Portowcy na sześć kolejek przed końcem sezonu o pięć oczek wyprzedzają Termalicę, sklasyfikowaną na przedostatnim miejscu w tabeli.

Pawłowski: nikt nie chce mistrza? Może my coś namieszamy...