20
15.04.2018, 18:00
Puchar Challenge, 2017/2018, 1/2 finału

Challenge Cup: deklasacja w rewanżu. MKS Perła Lublin zagra w finale!

Szczypiornistki MKS Perły Lublin w finale Challenge Cup! W niedzielę zespół Roberta Lisa wygrał z tureckim Ardesen GSK 36:20 (15:10) i z nawiązką odrobił straty z przegranego przed tygodniem pierwszego meczu (23:28). Lublinianki wprowadziła do finału Kinga Achruk.
Kinga Achruk (fot. PAP)

Superliga kobiet: emocje i karne w Gdyni. Zagłębie zatrzymane

29-letnia rozgrywająca była w niedzielę liderką Perły. Jeszcze przed przerwą rzuciła aż sześć bramek, do których dołożyła kilka asyst. W drugiej połowie, chociaż rywalki próbowały kryć ją indywidualnie, wciąż znakomicie dyrygowała grą zespołu. Występ zakończyła z ośmioma trafieniami.

Dagmara Nocuń (fot. PAP) Na słowa pochwały zasłużyły jednak wszystkie zawodniczki Perły. W pierwszej połowie świetnie w bramce spisywała się Weronika Gawlik, a po przerwie znakomitą zmianę dała Aleksandra Januchta. Pewnymi punktami drużyny były też Joanna Drabik, Marta Gęga, Alesia Migdaliowa i Dagmara Nocuń.

Niedzielne spotkanie od początku prowadzone było pod dyktando lublinianek. Do odrobienia strat z pierwszego spotkania zawodniczki Lisa potrzebowały raptem 22 minut (10:5), ale decydujące o awansie ciosy zadały dopiero w drugiej połowie.

O losach dwumeczu zadecydował fragment między 39. a 47. minutą spotkania, który Perła wygrała 6:0, ze stanu 18:14 odskakując rywalkom na 10 trafień przewagi (24:14). Świetnie broniła wówczas Januchta, a w ofensywie nie myliły się Migdaliowa i Nocuń.W końcówce liderki PGNiG Superligi dobiły rywalki.

Marta Gęga i Kinga Achruk (fot. PAP)

Lubelski klub po raz drugi w historii zagra w finale europejskiego pucharu. W 2001 roku ówczesny Montex wygrał rozgrywki Pucharu EHF. W finale Challenge Cup w 2015 roku wystąpiła z kolei Pogoń Baltica Szczecin, ale uległa w nim francuskiemu Union Mios Biganos-Begles.

Rywalem Perły w finale będzie hiszpańska Rocasa Gran Canaria, którawyeliminowała RK Lokomotiwę Zagrzeb dzięki większej liczbie bramek rzuconych na wyjeździe. W obu spotkaniach był bowiem remis – 26:26 w Chorwacji i 25:25 w rewanżu w Hiszpanii.

GTPR Gdynia – Metraco Zagłębie Lubin: obroniony karny w ostatniej akcji
GTPR Gdynia – Metraco Zagłębie Lubin: rzuty karne wyłoniły zwyciężczynie