17'Edinson Cavani
19'Angel Di Maria
27'Giovani Lo Celso
58'Angel Di Maria
76'Radamel Falcao (sam.)
86'Julian Draxler

Mistrzowska demolka. PSG odzyskało tytuł

Kibice PSG nie mogli sobie lepiej wyobrazić przypieczętowania mistrzostwa Francji. Piłkarze Unaia Emery'ego na własnym stadionie zapewnili sobie tytuł po pokonaniu "ustępującego z tronu" AS Monaco. Spotkanie zakończyło się wynikiem 7:1 (4:1). Ze względu na uraz w kadrze meczowej nie znalazł się Kamil Glik.
Edinson Cavani (fot. Getty Images)

Poważne problemy PSG. "Fałszywe" umowy sponsorskie

Kwadrans – tyle przetrwała obrona Monaco bez straty gola. Pierwsza bramka, którą zdobył Giovani Lo Celso po podaniu Daniego Alvesa, spowodowała lawinę. W ciągu kolejnych dwunastu minut gospodarze trafili do siatki jeszcze trzykrotnie. Najpierw zrobił to Edinson Cavani, później Angel Di Maria, a na końcu ponownie Lo Celso.

Po takiej nawałnicy trener gości miał spory ból głowy, a jeszcze bardziej on wzrósł po konieczności zrobienia zmiany przed przerwą. Djibril Sidibe doznał urazu, po którym nie był w stanie kontynuować gry. Na otarcie łez przyjezdni pokusili się o trafienie przed zmianą stron. Na 4:1 strzelił Rony Lopes.

Angel Di Maria (fot. Getty Images) Zawodnicy PSG mogliby otwierać szampany w przerwie spotkania, bo na odrobienie trzybramkowej straty przez Monaco nie zanosiło się. Choć w pierwszej połowie to oni, paradoksalnie, stworzyli więcej sytuacji. Skuteczność była jednak po stronie rywali. W 58. minucie paryżanie ponownie przeprowadzili szybką akcję, a wykończył ją Di Maria.

Końcówka to już była zabawa kota z myszą. PSG nie dążyło za wszelką cenę do podwyższenia wyniku, a mimo to udało się strzelić szóstego i siódmegogola. Tym razem piłkę do własnej bramki skierował Radamel Falcao, a w końcówce przeciwnika dobił Julian Draxler.

Na pięć kolejek przed końcem sezonu nowi mistrzowie Francji mają 17 punktów przewagi nad drugim Monaco. Szansę na wicemistrzostwo wciąż zachowują: Olympique Marsylia i Olympique Lyon.