tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

PlusLiga: Onico nie zagra o medale, spadek BBTS

Siatkarze ONICO Warszawa nie zagrają o medale mistrzostw kraju. Do baraży o półfinał zakwalifikowały sięTrefl Sopot, Asseco Resovia, Indykpol AZS Olsztyn oraz Jastrzębski Węgiel. Do zdegradowanego wcześniej Dafi Społem Kielce dołączył BBTS Bielsko-Biała.
Andrzej Wrona (fot. PAP/Piotr Polak)

PlusLiga: Skra rozbiła Zaksę na koniec rundy zasadniczej

Do ostatniej kolejki fazy zasadniczej trwała walka o miejsca 3-6, które gwarantowały udział w ćwierćfinałach. W piątek siatkarze ONICO Warszawa wprawdzie pokonali na wyjeździe Cerrad Czarnych Radom 3:2, ale strata jednego punktu pozbawiła ich szansy na udział w walce o miejsce na podium.

Warszawianie czekali na ewentualne potknięcia sopocian, jastrzębian lub rzeszowian, ale wszystkie te zespoły w niedzielę sięgnęły po pełną pulę. Podopiecznym Stephane Antigi pozostanie rywalizacja tylko o siódmą lokatę.

Zwycięstwo w fazie zasadniczej, już dwa tygodnie temu, zapewniła sobie Zaksa Kędzierzyn Koźle, która z drugą w tabeli Skrą Bełchatów zapewniły sobie udział w półfinałach. Obie drużyny spotkały się w sobotę w Bełchatowie; Skra wygrała 3:0. Kędzierzynianie i bełchatowianie będą mogli złapać trochę oddechu i czekać na wyniki rywalizacji w barażach o półfinał (toczy się ona do dwóch zwycięstw).

Siatkarze Skry (fot. PAP/Grzegorz Michałowski) Zaksa o finał zmierzy się ze zwycięzcą pary Trefl – Jastrzębski, a Skra z Asseco Resovią lub Indykpolem AZS.

Do pierwszej ligi spadł Dafi Społem w Kielce, a jego los podzielił BBTS Bielsko-Biała. Drużyna z Podbeskidzia miała szansę na utrzymanie się, ale warunkiem było zwycięstwo w Zawierciu. Beniaminek Aluron nie odpuścił rywalom i zwyciężył 3:1.

Spotkania o lokaty 7-12 rozgrywane są systemem mecz i rewanż, a jeśli stan rywalizacji będzie wynosił 1-1, o zwycięstwie w dwumeczu zadecyduje "złoty set" do 15 punktów.

Rywalizacja o miejsca 13-14 będzie się toczyć do dwóch wygranych. Przegrany tej pary zmierzy się w barażu o miejsce w PlusLidze z mistrzem pierwszej ligi AZS-em Częstochowa.

Pary play off:

Baraże o półfinał:
Jastrzębski Węgiel - Trefl Sopot
Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia Rzeszów

o 7. miejsce: Cuprum Lubin - Onico Warszawa
o 9. miejsce: GKS Katowice - Cerrad Czarni Radom
o 11. miejsce: Stocznia Szczecin - Aluron Virtu Warta Zawiercie
o 13. miejsce: MKS Będzin - Łuczniczka Bydgoszcz

Wyjątkowy sezon. Onico w elitarnym gronie

podobne informacje

Z piekła do nieba. Skra odzyskała mistrzostwo!

PlusLiga: Resovia zdemolowana w hicie

PlusLiga: Espadon pożegnał trzech zawodników

Finał siatkarzy: koniec emocji po dwóch setach?!