tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny
zakończony
Fogo Unia Leszno
Cash Broker Stal Gorzów
48
:
42
Szczegóły
Data
15.04.2018, 19:00
Rozgrywki
Ekstraliga, 2. kolejka
Zwiń

PGE Ekstraliga: porażka Stali Gorzów na wyjeździe

Znakomite widowisko obejrzało 11 tysięcy kibiców w Lesznie. Pojedynki z udziałem liderów Stali – Bartosza Zmarzlika i Krzysztofa Kasprzaka z Jarosławem Hampelem czy Januszem Kołodziejem były ozdobą spotkania. Broniąca mistrzowskiego tytułu Fogo Unia zwyciężyła 48:42.
Bartosz Zmarzlik (L) i Emil Sajfutdinow (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Fogo Unia Leszno: Emil Sajfutdinow 12 (2,2,3,3,2), Janusz Kołodziej 11 (1,3,3,1,3), Jarosław Hampel 9 (3,2,1,3,0), Brady Kurtz 7 (3,1,2,0,1), Dominik Kubera 6 (3,1,1,0,1), Bartosz Smektała 3 (0,u,0,3), Jaimon Lidsey 0 (0).

Cash Broker Stal Gorzów: Krzysztof Kasprzak 12 (2,3,2,2,0,3), Bartosz Zmarzlik 12 (3,3,1,2,2,1), Grzegorz Walasek 5 (1,0,2,2), Linus Sundstroem 5 (2,2,1,0), Szymon Woźniak 4 (0,1,3,0), Rafał Karczmarz 3 (2,0,1), Alan Szczotka 1 (1,0,0).

Najlepszy czas dnia uzyskał Bartosz Zmarzlik – 59,15 s w czwartym biegu. Sędzia: Remigniusz Substyk (Solec Kujawski). Widzów 11 000.

Leszczynianie przynajmniej do końca kwietnia muszą radzić sobie bez kapitana Piotra Pawlickiego, który przechodzi rehabilitację po kontuzji. W jego miejsce pojawił się 19-letni Australijczyk Jaimon Lidsey, ale tylko raz wyjechał na tor. W tej sytuacji ciężar zdobywania punktów spoczywał głównie na barkach starszych zawodników – Kołodzieja, Hampela i Emila Sajfutdinowa. W gorzowskim zespole znakomicie spisywali się Kasprzak oraz Zmarzlik i to głównie dzięki tej dwójce wynik przez długi czas oscylował blisko remisu.

Zmarzlik w Lesznie pewnie wygrał dwa wyścigi na początku zawodów. Dopiero w 10. znalazł pierwszych pogromców w ekstralidze w tym sezonie (w pierwszym meczu w Gorzowie zdobył komplet punktów), przegrywając z Kołodziejem i Brady Kurtzem. W 12. wyścigu przebudził się junior Unii Bartosz Smektała, który zdobył pierwsze punkty w tym spotkaniu, ale jego partner z drużyny – Kurz przyjechał ostatni i bieg zakończył się remisem 3:3. Sporo emocji było w kolejnym starcie, bowiem para gospodarzy Hampel, Kołodziej wyszła na prowadzenie, ale tym razem Zmarzlik zdołał przedzielić rywali i do końca naciskał na prowadzącego Hampela.

Przed nominowanymi biegami gospodarze prowadzili 42:36, ale trenerowi Stali Stanisławowi Chomskiemu strata sześciu punktów pozwalała na skorzystanie z rezerwy taktycznej w decydujących starciach. Jak było do przewidzenia, w dwóch ostatnich wyścigach na tor wyjechali Zmarzlik i Kasprzak.

Ten drugi trochę miał pecha, bowiem w 14. biegu pierwszy wyszedł spod taśmy, ale nie opanował motocykla i spadł na ostatnie miejsce. Unia mogła wygrać podwójnie, jednak Zmarzlik minął na dystansie Kurtza. Podopieczni Piotra Barona zapewnili sobie zwycięstwo, mimo to zawodnicy obu drużyn pokazali dużo dobrego speedwaya w ostatnim pojedynku. Zmarzlik z Sajfutdinowem przez cztery okrążenia walczyli o drugą lokatę, kilkakrotnie tasowali się na pozycjach, ale ostatecznie to Rosjanin był drugi.