ESL MP: x-kom i Kinguin dzielą się punktami

Pierwszy dzień 5. kolejki ESL Mistrzostw Polski przyniósł spore zaskoczenie. Team Kinguin zremisowało w starciu z x-kom teamem (Train 16:4, Mirage 11:16), co oznacza, że "Pingwiny" zanotowały pierwszą porażkę w grupie. Transmisję ze spotkania mogliście oglądać za pośrednictwem internetowych kanałów TVP Sport.
x-kom i Kinga Kujawska (fot. Facebook)

Space Soldiers i BIG zagrają na ESL One Belo Horizonte

Mecz rozpoczął się od mapy Train. Wiktor "TaZ" Wojtas i spółka zaczęli po stronie antyterrorystów i od samego początku nie dawali x-komowi żadnych szans na wysadzenie w powietrze celów. Terroryści zdobyli pierwsze rundy dopiero pod koniec pierwszej połowy. Po zmianie stron Kinguin ponownie przejęło inicjatywę i bez większych problemów zakończyło spotkanie na arenie numer jeden.

Sytuacja zmieniła się całkowicie na Mirage’u. X-kom świetnie wszedł w spotkanie i przejął inicjatywę na samym początku. "Pingwiny" zdołały jednak pozbierać się i wypracować minimalną przewagę przed drugą połową. W drugiej części meczu x-kom ponownie zdobył prowadzenie i choć Kinguin próbowało odrobić straty, to Mirage padł łupem Patryka „patitka” Fabrowskiego i spółki.