Złoty But: Robert Lewandowski powrócił na podium

Robert Lewandowski zdobył w ubiegły weekend jedną bramkę na boiskach Bundesligi. Polakowi pozwoliło to awansować na trzecią pozycję w klasyfikacji Złotego Buta.
Robert Lewandowski (fot. Getty Images)

Lewandowski w Realu? "Nie mógłbym odmówić Królewskim"

Jupp Heynckes zdecydował się po raz kolejny dać odpocząć 29-letniemu napastnikowi. W wyjściowym składzie na mecz z Borussią Moenchengladbach pojawił się Sandro Wagner, który już w pierwszej połowie strzelił dwa gole. "Lewy" na murawie zameldował się jednak na 21 minut przed ostatnim gwizdkiem i zdołał jeszcze pokonać bramkarza.

Dla Lewandowskiego był to 27. gol w tym sezonie ligowym. Powrócił więc na trzecie miejsce w klasyfikacji Złotego Buta. Zajmuje je ex aequo z Ciro Immobile, którego Lazio zremisowało 0:0 z AS Roma.

Liderem pozostaje Egipcjanin Mohamed Salah, który w tym sezonie Premier League zdobył już 30 bramek. Wyprzedza o włos Leo Messiego (29 goli).