tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Media: Buffon odejdzie z Juve. Sensacyjny kierunek

Wygląda na to, że to już ostatni sezon Gianluigiego Buffona w barwach Juventusu. Według argentyńskich mediów Włoch wcale nie musi jednak kończyć już kariery, a na transfer za granicę namawia go były kolega z szatni, Carlos Tevez.
Gianluigi Buffon (fot. Getty Images)

Interwencja życia "SuperGigio". Napoli coraz dalej od Scudetto...

Buffon w tym sezonie coraz rzadziej pojawia się na boisku, za to sporo szans dostaje Wojciech Szczęsny. Włoch powoli usuwa się w cień i choć wiele mówi się o tym, że mógłby wkrótce zakończyć karierę, to niewykluczone że zdecyduje się jeszcze na ostatni transfer.

Według argentyńskiego "Ole", Carlos Tevez będzie w najbliższym czasie próbował namówić doświadczonego bramkarza na transfer do Boca Juniors. Obaj panowie przez dwa lata grali razem w Juventusie i do dziś są w świetnych relacjach.

Najbardziej bolesne będzie dla mnie pożegnanie z tymi ludźmi, których widuję codziennie w klubie – przyznał ostatnio 40-latek. Jednocześnie podkreślił, że choć jest już niezwykle zaawansowany wiekowo, to chętnie pograłby jeszcze w piłkę na wysokim poziomie.

Niewykluczone więc, że na ostatnim etapie kariery zdecyduje się poznać smak latynoskiej piłki. Tevez to legenda Boca i ulubieniec trybun, a jego głos może być kluczowy w próbie ściągnięcia Buffona na La Bombonera.

podobne informacje

Włoskie media: znany nowy klub Gianluigiego Buffona

Wielki gest Buffona. Opłacił drużynie lot na pogrzeb Astoriego

40. urodziny Buffona. "Albo Juventus, albo nic"

"Gianluigi Buffon jest moim bohaterem"