tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Kicker" w sprawie "Lewego": Bayern nie zgodzi się na transfer

Telenowela w sprawie transferu Roberta Lewandowskie trwa w najlepsze. Przyszłość polskiego napastnika wciąż nie jest znana, ale fachowy niemiecki magazyn "Kicker" jest przekonany, że bawarski klub nie wyrazi zgody na transfer gwiazdy.
Robert Lewandowski (fot. Getty Images)

Złoty But: Robert Lewandowski powrócił na podium

W mediach od kilku miesięcy trwają dyskusje na temat tego, czy "Lewy" opuści latem Allianz-Arena. Nie jest tajemnicą, że 29-latka chętnie pozyskałoby kilka europejskich klubów. Najczęściej w prasie pojawiają się informacje o zainteresowaniu ze strony Realu Madryt, Paris Saint-Germain oraz Manchesteru United.

Do transferu potrzebna jest nie tylko aprobata piłkarza, ale i – a nawet przede wszystkim – samego klubu. A Bawarczycy wcale nie chcą oddawać kluczowego zawodnika. – Kiedy słyszę, że Lewandowski ma odejść, wtedy wyciągam z szafy jego kontrakt, czytam że obowiązuje do końca czerwca 2021 roku i spokojnie wracam do swoich spraw – mówił już Uli Hoeness.

Według "Kickera" działacze klubu kategorycznie odrzucają możliwość straty Lewandowskiego. Mimo zainteresowania ze strony wielkich klubów i potencjalnego zarobku, w Monachium nikt nie wyobraża sobie, by kluczowy dla losów drużyny piłkarz odszedł.

29-latek ma jeszcze przez trzy lata ważną umowę z klubem. Według ostatniego zestawienia portalu Transfermarkt.de, wyceniany jest na 90 milionów euro.

Lewandowski kluczowy dla Bayernu. "Mogą zastąpić każdego, ale nie jego"

podobne informacje

Echa inauguracji. Bayern wygrał, piłkarze narzekają

Lewandowski, Raul, Pirlo… Gwiazdy, które nic nie kosztowały

Mundial 2018: Polacy odlecieli do Rosji

Koniec spekulacji. "Robert Lewandowski nie zostanie sprzedany"