tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Kicker" w sprawie "Lewego": Bayern nie zgodzi się na transfer

Telenowela w sprawie transferu Roberta Lewandowskie trwa w najlepsze. Przyszłość polskiego napastnika wciąż nie jest znana, ale fachowy niemiecki magazyn "Kicker" jest przekonany, że bawarski klub nie wyrazi zgody na transfer gwiazdy.
Robert Lewandowski (fot. Getty Images)

Złoty But: Robert Lewandowski powrócił na podium

W mediach od kilku miesięcy trwają dyskusje na temat tego, czy "Lewy" opuści latem Allianz-Arena. Nie jest tajemnicą, że 29-latka chętnie pozyskałoby kilka europejskich klubów. Najczęściej w prasie pojawiają się informacje o zainteresowaniu ze strony Realu Madryt, Paris Saint-Germain oraz Manchesteru United.

Do transferu potrzebna jest nie tylko aprobata piłkarza, ale i – a nawet przede wszystkim – samego klubu. A Bawarczycy wcale nie chcą oddawać kluczowego zawodnika. – Kiedy słyszę, że Lewandowski ma odejść, wtedy wyciągam z szafy jego kontrakt, czytam że obowiązuje do końca czerwca 2021 roku i spokojnie wracam do swoich spraw – mówił już Uli Hoeness.

Według "Kickera" działacze klubu kategorycznie odrzucają możliwość straty Lewandowskiego. Mimo zainteresowania ze strony wielkich klubów i potencjalnego zarobku, w Monachium nikt nie wyobraża sobie, by kluczowy dla losów drużyny piłkarz odszedł.

29-latek ma jeszcze przez trzy lata ważną umowę z klubem. Według ostatniego zestawienia portalu Transfermarkt.de, wyceniany jest na 90 milionów euro.

Lewandowski kluczowy dla Bayernu. "Mogą zastąpić każdego, ale nie jego"

podobne informacje

Kluczowe mecze nie dla "Lewego". "Bayern potrzebuje jego błysku"

Rekordy "Lewego". Łukasz Piszczek talizmanem BVB

Bayer – rywal wyjątkowo nieatrakcyjny dla "Lewego"

Bayern Monachium – Real Madryt w TVP1, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej [transmisja]