tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Kicker" w sprawie "Lewego": Bayern nie zgodzi się na transfer

Telenowela w sprawie transferu Roberta Lewandowskie trwa w najlepsze. Przyszłość polskiego napastnika wciąż nie jest znana, ale fachowy niemiecki magazyn "Kicker" jest przekonany, że bawarski klub nie wyrazi zgody na transfer gwiazdy.
Robert Lewandowski (fot. Getty Images)

Złoty But: Robert Lewandowski powrócił na podium

W mediach od kilku miesięcy trwają dyskusje na temat tego, czy "Lewy" opuści latem Allianz-Arena. Nie jest tajemnicą, że 29-latka chętnie pozyskałoby kilka europejskich klubów. Najczęściej w prasie pojawiają się informacje o zainteresowaniu ze strony Realu Madryt, Paris Saint-Germain oraz Manchesteru United.

Do transferu potrzebna jest nie tylko aprobata piłkarza, ale i – a nawet przede wszystkim – samego klubu. A Bawarczycy wcale nie chcą oddawać kluczowego zawodnika. – Kiedy słyszę, że Lewandowski ma odejść, wtedy wyciągam z szafy jego kontrakt, czytam że obowiązuje do końca czerwca 2021 roku i spokojnie wracam do swoich spraw – mówił już Uli Hoeness.

Według "Kickera" działacze klubu kategorycznie odrzucają możliwość straty Lewandowskiego. Mimo zainteresowania ze strony wielkich klubów i potencjalnego zarobku, w Monachium nikt nie wyobraża sobie, by kluczowy dla losów drużyny piłkarz odszedł.

29-latek ma jeszcze przez trzy lata ważną umowę z klubem. Według ostatniego zestawienia portalu Transfermarkt.de, wyceniany jest na 90 milionów euro.

Lewandowski kluczowy dla Bayernu. "Mogą zastąpić każdego, ale nie jego"

podobne informacje

Mundial 2018: Polacy odlecieli do Rosji

Koniec spekulacji. "Robert Lewandowski nie zostanie sprzedany"

Mundial 2018. Mistrzostwa świata w komiksie. Lewandowski wśród bohaterów

"Lewy zostanie w Bayernie. Tu ma większą gwarancję sukcesów"