tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Monaco przeprosi kibiców. "Tylko oni nie zawiedli"

Piłkarze AS Monaco w niedzielę w fatalnym stylu pożegnali się z marzeniami o zdobyciu mistrzostwa Francji. Broniący tytułu piłkarze Leonardo Jardima przegrali z PSG 1:7. Prezes klubu, Wadim Wasiljew, ma jednak plan na wynagrodzenie kibicom spektakularnej klęski.
Youri Tielemans (fot. Getty)

Święto w Paryżu, koszmar w Monako. "To jeszcze nie koniec"

Piłkarze AS Monaco podczas niedzielnego starcia na stadionie Parc de Princes w Paryżu nie wyglądali jak wicelider Ligue 1 i drużyna broniąca tytułu. Defensywa monakijczyków wytrzymała tylko pierwszy kwadrans spotkania. Później skruszył ją Giovani Lo Celso, a kolejne bramki posypały się już lawinowo. W sumie na siedem bramek PSG goście odpowiedzieli zaledwie jedną.

Prezes klubu, Wadim Wasiljew po porażce nie szczędził słów krytyki pod adresem piłkarzy. – Gratulacje dla Paryża. Zdobyli ten tytuł w sposób spektakularny. Są wielkimi mistrzami. Dla nas ten wieczór był katastrofalny – stwierdził.

Rosyjski biznesmen pochwalił przy okazji zachowanie kibiców, którzy zmuszeni zostali do oglądania sromotnej klęski swojej drużyny, a mimo to gorąco jej dopingowali.

– Kibice nie zawiedli, jako jedyni stanęli na wysokości zadania, motywowali zespół do walki. Dziękuję im za to. Zrobimy wszystko, aby w kolejnych spotkaniach mogli być z nas dumni – obiecał.

W ramach przeprosin władze klubu obiecały zwrot pieniędzy za bilety zakupione przez kibiców AS Monaco na niedzielny mecz. Na Twitterze drużyny pojawił się komunikat, w którym zapowiedziano, że wszystkie szczegóły zostaną przekazane na początku tygodnia.

podobne informacje

Francuski gigant pokonany. Puchar im. Henryka Reymana dla Wisły

"France Football": Włosi chcą powrotu Glika. Zainteresowane trzy kluby Serie A

Święto w Paryżu, koszmar w Monako. "To jeszcze nie koniec"

Remis Monaco. Przeciętny mecz Kamila Glika