tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Pięściarska uczta w Nowym Jorku: Broner vs Vargas w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i naszej aplikacji [TRANSMISJA]

W nocy z soboty na niedzielę (21/22 kwietnia) w Nowym Jorku starcie byłych mistrzów świata – Adriena Bronera (33-3, 24 KO) i Jessiego Vargasa (28-2, 10 KO). Podczas wieczoru w hali Barclays Center na Brooklynie zobaczymy jeszcze dwie potyczki o pasy mistrza świata. Transmisja w TVP Sport, aplikacji i SPORT.TVP.PL od godz. 2:10 czasu polskiego.
Broner vs Garcia, Vargas vs Pacquiao (fot. Getty)

Pacquiao rozstał się z trenerem po 16 latach

Wyjątkowo ciekawie zapowiada się główna atrakcja nocy. Dla bohaterów tego widowiska będzie to starcie o wszystko – zwycięzca wróci do wielkiej gry i prawdopodobnie jeszcze w tym roku przystąpi do mistrzowskiej batalii.

"Problem" Broner pierwszy pas mistrzowski wywalczył w 2011 roku, nokautując Vincente'a Rodrigueza. Nieprzypadkowo nosi taki przydomek, bowiem cieniem na osiągnięciach sportowych kryją się liczne skandale z jego udziałem. Nazywany jest również młodszym bratem Floyda Mayweathera Juniora, bowiem przyjaźnią się z królem ringów od dawna, a sam pięściarz z Ohio prezentuje zbliżony do "Pięknisia" styl walki.

Adrien Broner [L] i Floyd Mayweather Junior [P] (fot. Getty)

Nazywany "Dumą Las Vegas" Vargas w swojej kolekcji dzierżył trofea federacji IBO i WBA w wadze super lekkiej i skalp WBO w dywizji półśredniej. W 2016 roku w Las Vegas przegrał jednogłośna decyzją ze słynnym Mannym Pacquiao.

Wschodzącą gwiazdą amerykańskiego boksu jest Gervonta Davis (19-0, 18 KO). 23-letni "Czołg" w sposób efektowny rozprawia się z rywalami, a kolejną ofiarą ma być Jesus Marcelo Andres Cuellar (28-2, 21 KO).

Ponadto zobaczymy w akcji niepokonanego Jermalla Charlo (26-0, 20 KO), który spotka na swojej drodze Hugo Centeno Juniora (26-1, 14 KO). Triumfator zgarnie tymczasowy pas federacji WBC w wadze średniej. Co ciekawe, jedyną porażkę na zawodowstwie Centeno poniósł z rąk Macieja Sulęckiego. Polak 28 kwietnia spotka się oko w oko z Danielem Jacobsem, a tę potyczkę również pokażemy na naszych antenach (TVP Sport, TVP 1, internet).

Początek transmisji gali Broner vs Vargas od 2:10 w TVP Sport, aplikacji mobilnej i SPORT.TVP.PL (21/22 kwietnia).

Plan transmisji:

walka o pas mistrza świata WBA w wadze super piórkowej:
Gervonta Davis vs Jesus Marcelo Andres Cuellar

walka o pas tymczasowego mistrza świata WBC w wadze średniej:
Jermall Charlo vs Hugo Centeno Junior

Walka wieczoru:
Adrien Broner vs Jessie Vargas

Przygotowania Macieja Sulęckiego z perspektywy... Andrzeja Gmitruka

podobne informacje

Wojna na wyniszczenie! Broner z Vargasem na remis

Przebiją Joshuę? Anglia żyje kolejną "walką roku"

Adrien Broner bokserskim mistrzem świata w czwartej kategorii

"Brat" Mayweathera walczy o tytuł. Gala w Las Vegas w TVP