tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Trzykrotny medalista olimpijski zakończył karierę

27-letni kanadyjski łyżwiarz figurowy, zdobywca złotego i dwóch srebrnych medali olimpijskich oraz pięciu krążków mistrzostw świata Patrick Chan postanowił zakończyć karierę. Na najwyższym stopniu podium stanął podczas igrzysk w Pjongczangu w rywalizacji drużynowej.
Patrick Chan (fot. Getty Images)

Urodzony 31 grudnia 1990 w Ottawie Chan wywalczył trzy medale olimpijskie, jeden indywidualnie i dwa w rywalizacji drużynowej.

Ukoronowaniem kariery było złoto w drużynie podczas igrzysk w południowokoreańskim Pjongczangu. W rywalizacji solistów uplasował się tam na dziewiątym miejscu. W igrzyskach w Soczi w 2014 roku Kanadyjczyk przegrał tylko z Japończykiem Yuzuru Hanyu. Drugi medal, także srebrny przypadł mu w konkursie drużynowym.

Z mistrzostw świata Chan przywiózł pięć medali, trzy złote zdobyte w latach 2011-2013 oraz dwa srebrne 2009-2010.Karierę rozpoczął w 2007 roku zdobywając srebrny medal mistrzostw świata juniorów. Dziesięć razy wywalczył mistrzostwo kraju.

Teraz zamierza występować w pokazach oraz uczestniczyć w seminariach dzieląc się bogatą wiedzą zdobytą na lodowiskach świata.

podobne informacje

GP w łyżwiarstwie figurowym: najlepszy Chan, polska para piąta

Grand Prix: Miedwiediewa zaczęła sezon od wygranej

Skate Canada: zwycięstwa Chana i Wagner

Skate Canada: udany powrót Chana