tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Iniesta odejdzie do Chin z powodu... wina

Kariera Andresa Iniesty w FC Barcelona zdaje się dobiegać końca. Hiszpański piłkarz po sezonie najpewniej opuści Katalonię i przeniesie się do Chin. Okazuje się, że jego przenosiny do Państwa Środka mogą mieć "drugie dno"... za wszystkim stoi wino.
Andres Iniesta (fot. Getty Images)

Batshuayi prawdopodobnie nie zagra już w barwach BVB

Hiszpańskie media nie mają wątpliwości – decyzja o przejściu do Chin jest definitywna. Pomocnik Barcelony ma ją ogłosić po finałowym meczu Pucharu Króla, w którym 21 kwietnia jego zespół zmierzy się z Sevillą. Czynnikiem, który w znacznym stopniu miał wpłynąć na wybór Iniesty jest wino...

Zawodnik poza boiskiem inwestuje w biznes winiarski, produkując wino w La Manchy – regionie, który słynął z tego wyrobu już w czasach Miguela de Cervantesa. Według "Marki" Iniesta ma sprzedawać po przejściu do Chin około dwóch milionów butelek trunku na tamtejszy rynek.

Sprzedawanie trunku do Chin jest dla Iniesty opłacalne z prostego powodu – może liczyć na większe przychody. W Hiszpanii jego marka "Corazon Loco" nie jest zbyt popularna z prozaicznego powodu – sympatycy wina w Iberii stawiają raczej na sprawdzone marki, zaś zawodnik zaczął wytwarzać produkt od 2010 roku.

"To, co zrobił Buffon, to była histeria"

podobne informacje

Najlepszy zawodnik bez Złotej Piłki? Oto wasz zwycięzca! [wyniki]

Najlepsi piłkarze bez Złotej Piłki. Wybierz numer jeden [głosowanie]

Andres Iniesta powodem konfliktu. Kolega wynosił informacje o Hiszpanie

Barcelona bez kluczowego transferu? Kto będzie strzelać na Camp Nou