tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Iniesta odejdzie do Chin z powodu... wina

Kariera Andresa Iniesty w FC Barcelona zdaje się dobiegać końca. Hiszpański piłkarz po sezonie najpewniej opuści Katalonię i przeniesie się do Chin. Okazuje się, że jego przenosiny do Państwa Środka mogą mieć "drugie dno"... za wszystkim stoi wino.
Andres Iniesta (fot. Getty Images)

Batshuayi prawdopodobnie nie zagra już w barwach BVB

Hiszpańskie media nie mają wątpliwości – decyzja o przejściu do Chin jest definitywna. Pomocnik Barcelony ma ją ogłosić po finałowym meczu Pucharu Króla, w którym 21 kwietnia jego zespół zmierzy się z Sevillą. Czynnikiem, który w znacznym stopniu miał wpłynąć na wybór Iniesty jest wino...

Zawodnik poza boiskiem inwestuje w biznes winiarski, produkując wino w La Manchy – regionie, który słynął z tego wyrobu już w czasach Miguela de Cervantesa. Według "Marki" Iniesta ma sprzedawać po przejściu do Chin około dwóch milionów butelek trunku na tamtejszy rynek.

Sprzedawanie trunku do Chin jest dla Iniesty opłacalne z prostego powodu – może liczyć na większe przychody. W Hiszpanii jego marka "Corazon Loco" nie jest zbyt popularna z prozaicznego powodu – sympatycy wina w Iberii stawiają raczej na sprawdzone marki, zaś zawodnik zaczął wytwarzać produkt od 2010 roku.

"To, co zrobił Buffon, to była histeria"

podobne informacje

Andres Iniesta przyleciał do Japonii. Zagra z Lukasem Podolskim

Mundial 2018. "Czas na krok w tył". Iniesta wytłumaczył, dlaczego zakończył karierę w kadrze

Mundial 2018. Iniesta pożegnał się z reprezentacją. "Jesteś liderem. Cichym, ale autentycznym"

Mundial 2018: Iniesta i Pique zakończyli karierę reprezentacyjną