tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Policja oferowała ochronę sędziemu meczu Real – Juventus

Burza, którą wywołał rzut karny dla Realu Madryt w rewanżowym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów z Juventusem, wciąż trwa. Po spotkaniu – pod adresem sędziego Michaela Olivera i jego żony – pojawiły się wiadomości z pogróżkami. Sprawa stała się na tyle poważna, że zajęła się nią policja...
Michael Oliver (fot. Getty Images)

Buffon: sędzia miał... kubeł na śmieci zamiast serca

Jak informuje dziennik "Independent", policja zaoferowała ochronę sędziemu i jego żonie a także ostrzegła osoby, które publikowały nieodpowiednie komentarze w mediach społecznościowych.

Zdajemy sobie sprawę, że w internecie pojawiają się groźne wiadomości. Takie zachowania są nie do przyjęcia, a osoby piszące takie rzeczy muszą mieć świadomość, że popełniają przestępstwo. Funkcjonariusze są w kontakcie z osobami, których dotyczyły te komentarze. Oferujemy im wsparcie i dbamy, by kolejne ataki zostały zarejestrowane – powiedział rzecznik policji.

"To, co zrobił Buffon, to była histeria" Twitter potwierdził, że w miniony weekend usunął obraźliwe komentarze, które pojawiały się po spotkaniu.

Sędziego poparła także UEFA. "Zdecydowanie potepiamy nadużycia skierowane w kierunku Michaela Olivera i jego żony. Jesteśmy z nimi w kontakcie, ofiarujemy nasze wsparcie i liczymy, że odpowiednie organy zajmą się niewłaściwymi komentarzami, które pojawiły się w mediach społecznościowych" – napisano.

Oliver podyktował rzut karny za faul Medhiego Benatii na Lucasie Vazquezie. Na jego decyzję bardzo agresywnie zareagował bramkarz Juve Gianluigi Buffon. Włoch został za to ukarany czerwoną kartką. Do bramki Juventusu wszedł Wojciech Szczęsny, który nie obronił jednak strzału Cristiano Ronaldo. Królewscy przegrali 1:3. W pierwszym starciu wygrali jednak 3:0, dzięki czemu awansowali do półfinału...

Hitowe starcie półfinału Ligi Mistrzów w TVP!

LM: Bayern Monachium – Real Madryt w TVP1 [zwiastun]

podobne informacje

Chelsea odwoła się od kartki dla Courtoisa

Remis w derbach Londynu. Everton rozbił Manchester United

Van Gaal zły na "niemądrego" Smallinga