tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nietypowy zapis w umowie "Lewego". "Wielki bonus za Złotą Piłkę"

Robert Lewandowski i Bayern Monachium mają szansę by zakończyć sezon z trzema tytułami. Gdyby Bawarczykom udało się zdobyć Ligę Mistrzów, Polak miałby duże szanse na nagrodę FIFA The Best, a także na Złotą Piłkę "France Football". Jak poinformował Piotr Koźmiński – dziennikarz "Super Expressu" – kapitan reprezentacji dostałby za to wielką premię...
Robert Lewandowski (fot. Getty Images)

Transmisje półfinałów Pucharu Niemiec w Telewizji Polskiej!

Lewandowski w grudniu 2016 roku podpisał nowy kontrakt z Bayernem. Jak wyjawił Koźmiński, w umowie znalazł się zapis, że jeśli Polak znajdzie się w czołowej trójce plebiscytu FIFA bądź "France Football", Bayern wypłaci mu bonus.

Dostatnie milion euro jeśli w plebiscycie FIFA albo Złotej Piłki wskoczy na podium – powiedział Koźmiński w swoim videoblogu.

Bayern już wywalczył mistrzostwo Niemiec. Wciąż może zdobyć jeszcze Ligę Mistrzów oraz Puchar Niemiec. W półfinale Champions League Bawarczycy zagrają z Realem Madryt, a Polak będzie miał możliwość, by wygrać bezpośredni pojedynek z innym głównym kandydatem do tych nagród – Cristiano Ronaldo.

Duży wpływ na wybór będzie miała także postawa "Lewego" na mistrzostwach świata w Rosji. – Jeśli doprowadzi biało-czerwonych do ćwierćfinału czy półfinału, to bardzo przybliży go do nagrody – podkreślił Koźmiński.

Hitowe starcie półfinału Ligi Mistrzów w TVP!

LM: Bayern Monachium – Real Madryt w TVP1 [zwiastun]

podobne informacje

Mundial 2018. Jedenastka rozczarowań "FourFourTwo". Dwóch Polaków

Zmiany w Bayernie Monachium. Pozycja Roberta Lewandowskiego zagrożona?

Bundesliga: nowy trener Bayernu liczy na Roberta Lewandowskiego

Mundial 2018. Kolejne "wyróżnienia" dla Polaków. Trzech biało-czerwonych w "11" rozczarowań