tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nietypowy zapis w umowie "Lewego". "Wielki bonus za Złotą Piłkę"

Robert Lewandowski i Bayern Monachium mają szansę by zakończyć sezon z trzema tytułami. Gdyby Bawarczykom udało się zdobyć Ligę Mistrzów, Polak miałby duże szanse na nagrodę FIFA The Best, a także na Złotą Piłkę "France Football". Jak poinformował Piotr Koźmiński – dziennikarz "Super Expressu" – kapitan reprezentacji dostałby za to wielką premię...
Robert Lewandowski (fot. Getty Images)

Transmisje półfinałów Pucharu Niemiec w Telewizji Polskiej!

Lewandowski w grudniu 2016 roku podpisał nowy kontrakt z Bayernem. Jak wyjawił Koźmiński, w umowie znalazł się zapis, że jeśli Polak znajdzie się w czołowej trójce plebiscytu FIFA bądź "France Football", Bayern wypłaci mu bonus.

Dostatnie milion euro jeśli w plebiscycie FIFA albo Złotej Piłki wskoczy na podium – powiedział Koźmiński w swoim videoblogu.

Bayern już wywalczył mistrzostwo Niemiec. Wciąż może zdobyć jeszcze Ligę Mistrzów oraz Puchar Niemiec. W półfinale Champions League Bawarczycy zagrają z Realem Madryt, a Polak będzie miał możliwość, by wygrać bezpośredni pojedynek z innym głównym kandydatem do tych nagród – Cristiano Ronaldo.

Duży wpływ na wybór będzie miała także postawa "Lewego" na mistrzostwach świata w Rosji. – Jeśli doprowadzi biało-czerwonych do ćwierćfinału czy półfinału, to bardzo przybliży go do nagrody – podkreślił Koźmiński.

Hitowe starcie półfinału Ligi Mistrzów w TVP!

LM: Bayern Monachium – Real Madryt w TVP1 [zwiastun]

podobne informacje

Plebiscyt FIFA: sprawdź jak głosowali Lewandowski, Brzęczek, Ronaldo czy Messi

"Oktoberfest challenge", czyli Robert Lewandowski vs. Niklas Suele (wideo)

Lewandowski stawiany za przykład. Pobił nietypowy rekord

Nie ma siły na Polaka. Robert Lewandowski z kolejnym golem przeciwko Schalke 04