Leo Messi 4055. Valverde uspokaja...

Leo Messi rozegrał w tym sezonie już ponad cztery tysiące minut. Po rewanżowym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów, w którym Barcelona przegrała z Romą (0:3) pojawiły się głosy, że jest przemęczony. W Argentynie zaczynają obawiać się, że ich lider będzie na mistrzostwach świata w słabej formie fizycznej...
Leo Messi (fot. Getty Images)

Valverde "udusił" Barcę. "Nie wyciągamy wniosków"

Messi w marcu pojechał na zgrupowanie reprezentacji przed meczami z Włochami i Hiszpanią. Ze względu na problemy mięśniowe nie zagrał jednak w żadnym z nich. Po powrocie do klubu wystąpił natomiast we wszystkich pięciu starciach Barcelony. W meczu z Romą – gdy drużyna potrzebowała swojego lidera – nie pomógł zespołowi w odmienieniu wyniku.

Jak donosi kataloński dziennik "Sport", po tym spotkaniu w Argentynie zaczęto obawiać się, że zawodnik nie wyleczył urazu... W barwach Barcy w tym sezonie spędził na boisku 4 055 minut. Już teraz to więcej czasu, niż w poprzednim sezonie przed mundialem (2013/14). Wówczas na turniej w Brazylii pojechał po tym, jak w klubie rozegrał 3 742 minuty.

Ernesto Valverde i Leo Messi (fot. Getty Images) Nie ma się czym martwić. Ostatnio zagrał dobrze z Valencią. W Argentynie mogą być spokojni. Do mistrzostw świata pozostało jeszcze dużo czasu – uspokajał Ernesto Valverde, trener Barcy.

Zdarzały się sezony, w których Argentyńczyk grał jeszcze więcej – przekraczał nawet pięć tysięcy minut. Jest jednak coraz starszy. Można zastanawiać się, czy lider Barcy nie powinien zacząć oszczędzać się tak jak Cristiano Ronaldo? Portugalczyk w tym sezonie rozegrał ponad 800 minut mniej. Co ciekawe, strzelił przez ten czas 41 goli – dwa więcej od Messiego.

Argentyńczykowi często zarzuca się, że nie zdobył z reprezentacją żadnego trofeum. Być może przyczyny warto poszukać właśnie w przemęczeniu klubowym sezonem? Przykładem może być 2015 rok. Albicelestes doszli do finału Copa America, ale przegrali w karnych z Chile. Messi przez sezon rozegrał dla Barcy 5 060 minut, a w turnieju zdobył zaledwie jedną bramkę...