tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Mundial 2018: kłopoty gospodarzy. FIFA wszczęła postępowanie

Na niecałe dwa miesiące przed rozpoczęciem mundialu w Rosji Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) wszczęła w stosunku do gospodarzy imprezy postępowanie dyscyplinarne w związku z ekscesami rasistowskimi na stadionie w St.Petersburgu 27 marca.
(fot. Getty Images)

"Arogancki i bezczelny. W Szwecji mają już dosyć "Ibry"

Tego dnia podopieczni trenera Stanisława Czerczesowa przegrali w towarzyskim meczu z Francją 1:3, a z trybun słychać było rasistowskie wyzwiska pod adresem ciemnoskórych zawodników gości, m.in. Paula Pogby.

– Na stadionach piłkarskich nie ma miejsca na rasistowskie zachowania. Musimy zwalczać je wspólnie na płaszczyźnie europejskiej i światowej – napisała na Twitterze francuska minister sportu Laura Flessel.

To nie pierwsze takie zachowanie na rosyjskich stadionach. W przeszłości na kluby, m.in. na petersburski Zenit, nakładane były kary finansowe.

Mistrzostwa świata, z udziałem 32 drużyn, odbędą się w dniach 14 czerwca – 15 lipca w 11 miastach na 12 stadionach.

Meczem otwarcia będzie spotkanie grupy A Rosja – Arabia Saudyjska na Łużnikach w Moskwie. Na tym stadionie zostanie rozegrany również finał.

Reprezentacja Polski (grupa H) swoje występy rozpocznie od meczu z Senegalem 19 czerwca w Moskwie. Pięć dni później zmierzy się z Kolumbią w Kazaniu, a 28 czerwca z Japonią w Wołgogradzie.

Pele: Brazylia na mundialu? Liczę co najmniej na finał

podobne informacje

Nietypowa choinka Harry'ego Kane'a. Trofeum zamiast czubka

Plebiscyt FIFA. Deschamps: Griezmann zasługuje na wyróżnienie

Chorwat Ivan Strinic przerywa aktywność sportową. Powodem kłopoty z sercem

Najstarszy w historii uczestnik mundialu zakończył karierę