25:23 25:17 25:22
17.04.2018, 18:00
Orlen Liga - faza playoff, 2017/2018, 1/2 finału

LSK: Budowlani wyrównali stan rywalizacji z Chemikiem

Przed własną publicznością łodzianki udanie zrewanżowały się faworytkom półfinałowej pary Ligi Siatkówki Kobiet. Pokazały charakter i zgodnie z zapowiedziami nie zamierzały oddawać miejsca w finale bez walki. Ostatecznie zwyciężyły 3:0. Rywalizacja (do dwóch wygranych) rozstrzygnie się w Policach.
Siatkarki Budowlanych Łódź (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)

Grot Budowlani: Vincourova, Grobelna, Grajber, Polańska, Twardowska, Kąkolewska - Witkowska (libero) - Muszyńska, Polak.
Chemik Police: Mirkovic, Busa, Veljkovic, Smarzek, Mędrzyk, Gajgał-Anioł - Krzos (libero) - Tomsia, Simeonowa, Bełcik, Bednarek-Kasza.

Co prawda początek spotkania należał do broniących tytułu policzanek, przez co gospodynie cały czas pierwszy set goniły wynik. Przegrywały już 14:20, ale ich ambitna postawa została nagrodzona w końcówce. W decydującym momencie dwukrotnie do remisu doprowadzała Agnieszka Kąkolewska (22:22 i 23:23), a dwa ostatnie punkty zdobyły Kaja Grobelna i Ewelina Polak (as serwisowy).

Zwycięstwo w takich okolicznościach wyraźnie dodało wiary podopiecznym trenera Błażeja Krzyształowicza, które w drugiej partii, przy zagrywce Kąkolewskiej, ze stanu 0:3 objęły prowadzenie 8:3. Później dużo lepiej prezentowały się na parkiecie, za to wielkie trudności z kończeniem ataków miały przyjezdne (najskuteczniejsza w tej partii Stefana Veljkovic zdobyła tylko trzy punkty). W efekcie wicemistrzynie kraju cały czas utrzymywały bezpieczną przewagę (12:7, 17:12 i 24:17), a seta zakończyła Martyna Grajber.

W trzeciej odsłonie inicjatywę odzyskały podopieczne włoskiego tenera Marcello Abbondanza, które prowadziła do stanu 20:19. Do wyrównania doprowadziła jednak Grobelna, a prowadzenie gospodyniom dała Martyna Grajber (21:20). Końcówka należała do gospodyń, a mecz punktem z zagrywki zakończyła Kąkolewska.

Finalistę wyłoni trzecie spotkanie obu drużyn, które zaplanowano na sobotę.

W drugim półfinale ŁKS Commercecon Łódź rywalizuje z Developresem SkyRes Rzeszów. Pierwszy mecz wygrały rzeszowianki 3:2. Rewanż w Łodzi w czwartek (godz. 18).