Lewandowski: Real? Nie płakaliśmy z powodu losowania Ligi Mistrzów

Bayern Monachium pokonał Bayer Leverkusen 6:2 w półfinale Pucharu Niemiec. Jednym z najlepszych zawodników gości był Robert Lewandowski, który zakończył spotkanie z dwoma golami. – Potwierdziliśmy, że jesteśmy zdecydowanie lepszą drużyną – stwierdził napastnik. Transmisja z pierwszego półfinału Ligi Mistrzów Bayern – Real (25 kwietnia) w TVP1, aplikacji i SPORT.TVP.PL.
Lewandowski: mamy jeszcze sporo sił przed meczami z Realem
Robert Lewandowski (fot. Getty Images)

Bayern rozbił Aptekarzy. Dwa gole Lewandowskiego

O wysokim zwycięstwie nad Bayerem
Od pierwszej minuty pokazaliśmy mocny pressing. Zespół z Leverkusen miał trudności z rozgrywaniem piłki. Bramki potwierdziły to, że dobrze weszliśmy w mecz i jesteśmy zdecydowanie lepszą drużyną

Dobrze zaczęliśmy. W kolejnych minutach było trochę przypadkowości i głupio stracona bramka. Na szczęście w drugiej połowie Bayer miał tylko dwie sytuacje, a później my przejęliśmy inicjatywę. Zaczęliśmy stwarzać okazje i strzelać bramki. Cieszy pewny awans.

O końcówce sezonu
Zdajemy sobie sprawę, że to końcówka sezonu i trzeba dawać z siebie wszystko. Gramy na tyle, ile mamy sił. Jest ich jeszcze sporo. W Bundeslidze są rotacje i to powoduje, że w Pucharze Niemiec i Lidze Mistrzów mamy więcej energii.

O współpracy z Niko Kovacem
Na razie o tym nie myślałem. Sezon trwa z naszym starym-nowym trenerem.

O przygotowaniach do mundialu
Gram zdecydowanie mniej meczów, ale przede wszystkim spędzam mniej minut na boisku. To powoduje, że pewnie będzie więcej sił podczas mundialu.

O rywalizacji z Realem Madryt w Lidze Mistrzów
Jeśli ktoś chce wygrać Ligę Mistrzów, to musi pokonać wszystkich. Tak wylosowaliśmy i nie płakaliśmy z tego powodu. Na pewno będą to trudne starcia. Mam nadzieję, że zagramy piłkę, którą lubimy i będziemy lepsi.

Puchar Niemiec, 1/2 finału: Bayer Leverkusen - Bayern Monachium (skrót)
Puchar Niemiec, 1/2 finału: Bayer Leverkusen - Bayern Monachium 0:2
Puchar Niemiec, 1/2 finału: Bayer Leverkusen - Bayern Monachium 0:1