tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

FIFA chce likwidacji Pucharu Konfederacji

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) ujawniła w środę projekt reorganizacji od 2021 roku rozgrywek o Puchar Konfederacji. Mają być one zlikwidowane i zastąpione przez klubowe mistrzostwa świata odbywające się w cyklu czteroletnim.
FIFA (fot. Getty Images)

Jak ogień i woda... Wyjątkowy dzień Szczęsnego i "Fabiana"

Projekt przewiduje, że organizowany raz na cztery lata, na rok przed finałami MŚ turniej o Puchar Konfederacji, którego celem było m.in. przetestowanie stadionów przygotowanych na World Cup, zostanie zastąpiony klubowymi mistrzostwami świata. Były one dotychczas prowadzone w cyklu rocznym, a od 2021 przejdą na format czteroletni.

Turniej o klubowe mistrzostwo świata będzie trwał 18 dni. Jego termin uległ zmianie, ma się odbywać w czerwcu, roku poprzedzającego mundial, a nie w grudniu.

Projekt nie jest ostateczny, będzie teraz konsultowany z narodowymi federacjami. W opinii FIFA, reforma rozgrywek spowodowana jest niskimi ocenami, zarówno pod względem sportowym jak i korzyści ekonomicznych obecnie prowadzonych rozgrywek klubowych.

W sezonie 2017 klubowe MŚ odbyły się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W finale rozegranym 16 grudnia Real Madryt, po bramce strzelonej przez Cristiano Ronaldo, pokonał 1:0 (0:0) brazylijski klub Gremio Porto Alegre.

podobne informacje

Najlepsi selekcjonerzy? Loew pierwszy, Nawałka pominięty

Ranking FIFA: Polska piątą drużyną świata!

FIFA surowo ukarała selekcjonera Meksyku

Co dalej z VAR? "Za dużo kontrowersji"