tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Na MŚ zagramy o utrzymanie

Przed nami najważniejsza impreza sezonu hokejowego dla polskiego kibica, czyli mistrzostwa świata dywizji 1A z udziałem biało-czerwonych. Od niedzieli, 22 kwietnia, w Budapeszcie sześć zespołów rywalizować będzie o awans do światowej Elity. Transmisje w TVP Sport, aplikacji mobilnej i SPORT.TVP.PL.

Na MŚ zagramy o utrzymanie

Przed nami najważniejsza impreza sezonu hokejowego dla polskiego kibica, czyli mistrzostwa świata dywizji 1A z udziałem biało-czerwonych. Od niedzieli, 22 kwietnia, w Budapeszcie sześć zespołów rywalizować będzie o awans do światowej Elity. Transmisje w TVP Sport, aplikacji mobilnej i SPORT.TVP.PL.
FOT. PZHL.ORG.PL

Patryk Wronka o MŚ dywizji 1A: najważniejsze? Nie spaść

Polacy zagrają na tym szczeblu rozgrywek po raz czwarty z rzędu, poprzednio zajmowaliśmy dwukrotnie trzecie miejsce i przed rokiem czwarte, ale zawsze przed ostatnim meczem mieliśmy jeszcze, przynajmniej teoretyczne, szanse na awans. Tym razem wyjątkowo trudno o podobny optymizm. Rozsądek podpowiada, że nasza reprezentacja rywalizować będzie z Wielką Brytanią o utrzymanie, a o awans powalczą: Kazachstan, Słowenia, Węgry i Włochy. W tym roku przygotowania do mistrzostw przebiegają w cieniu poważnych problemów finansowych związku, rezygnacji ze stanowiska prezesa Dawida Chwałki, przegranego wyraźnie (0 pkt i ostatnie miejsce) lutowego turnieju EIHC w Janowie i kontuzji, które na dodatek wyeliminowały wielu dobrych zawodników.

W polskim hokeju od lat żyjemy sukcesami z przeszłości, jak pamiętna wygrana ze Związkiem Radzieckim na MŚ w Katowicach (1976), czy pokonanie mistrzów świata Czechosłowacji na MŚ w Moskwie (1986). Ostatni duży sukces to wygrana 4:1 ze Słowenią na MŚ w Katowicach (2016). Warto jednak zauważyć, że poza trwającymi do dziś wspomnieniami te wygrane w całych turniejach niewiele nam dały. W 1976 i 1986 roku Polska spadała ze światowej Elity, a przed dwoma laty i tak awans wywalczyli pokonani Słoweńcy. Polacy po wcześniejszych porażkach z Włochami i Koreą, musieli się zadowolić trzecim miejscem.

Turniej EIHC: Polska - Węgry (bramki) Przed pierwszym rzuceniem krążka na Węgrzech w sercach polskich kibiców tli się trochę irracjonalna nadzieja, że może tym razem będzie jednak lepiej. Że w obliczu większych niż zwykle trudności kadra się scementuje i wzniesie na wyżyny, nie tylko w jednym meczu… Wiadomo – Polak potrafi, im trudniej tym bardziej się mobilizuje. Że zadziała wiedza i urok trenera Teda Nolana, kanadyjskiego Indianina z bogatym CV i licznymi sukcesami tak w roli zawodnika (78 meczów w NHL) jak i trenera (nagroda Jacka Adamsa dla najlepszego trenera w NHL wywalczona z Buffalo w 1997 roku, czy sukcesy z reprezentacją Łotwy), że jego spokój i filozofia podejścia do sportu udzielą się drużynie… Że tym razem zagramy skuteczniej, lepiej będą wyglądały gry w przewagach, a nasi bramkarze: Przemysław Odrobny i John Murray (debiut Amerykanina o polskich korzeniach w MŚ) będą opoką, na której uda się zbudować zwycięstwa… Wygrane dwa ostatnie sprawdziany (poniedziałek i wtorek) z zespołami dywizji 1B (Ukrainą 4:2 i Japonią 5:2) pozwalają na podtrzymanie tego toku myślenia…

Na pewno będzie ciekawie, a "dopóki krążek w grze…". Warto więc kibicować naszym hokeistom i śledzić nasze transmisje z Budapesztu.

Plan transmisji

Niedziela 22 kwietnia:
16:00 Węgry – Kazachstan (TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacja mobilna)
19:30 Polska – Włochy (TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacja mobilna)

Poniedziałek 23 kwietnia:
16:00 Słowenia – Polska (TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacja mobilna)
19:30 Włochy – Węgry (TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacja mobilna)

Środa 25 kwietnia
12:30 Włochy – Kazachstan (TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacja mobilna)
16:00 Wielka Brytania – Polska (TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacja mobilna)

Czwartek 26 kwietnia
19:00 Polska – Węgry (TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacja mobilna)

Piątek 27 kwietnia
16:00 Kazachstan – Słowenia (TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacja mobilna)

Sobota 28 kwietnia
12:30 Kazachstan – Polska(TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacja mobilna)
16:00 Słowenia – Włochy (TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacja mobilna)

Zgrupowanie hokeistów przed MŚ. "Musimy myśleć o utrzymaniu"

najnowsze opinie

Rafał Rostkowski Suarez kopnął bramkarza w rękę i głowę

Apoloniusz Tajner Skoczkowie muszą wyjechać z kraju!

Jakub Kot Czy jury popełniło błąd? Warunki były stabilne...

Adam Małysz Niesamowity konkurs! W niedzielę Kubacki faworytem