1
1
0

Mbappe uratował Paryżan. PSG znowu w finale

Obyło się bez niespodzianki. Paris-Saint Germain pokonało w półfinale Pucharu Francji SM Caen 3:1. W decydującym meczu (8 maja) mistrzowie Francji zmierzą się z trzecioligowym Les Herbiers.
Kylian Mbappe (fot. Getty Images)

Wielki powrót Milika. Aż dziesięciu Polaków w grze

Piłkarze ze stolicy Normandii nigdy nie zagrali w finale Pucharu Francji. W tym sezonie również nie będą mieli takiej okazji.

Kibice, którzy pojawili się na trybunach Stade Michel d'Ornano, nie mogli narzekać na brak emocji. W pierwsze połowie zawodnicy Unaia Emery'ego stworzyli kilka dogodnych sytuacji, ale tylko Kylian Mbappe potrafił wykorzystać dogranie od kolegów z zespołu.

Francuz pokonał bramkarza w 25. minucie. Radość PSG trwała tylko kilka minut. Przed zakończeniem pierwszej połowy błąd defensywy wykorzystał Ismael Diomande i zawodnicy klubu z Caen schodzili do szatni w bardzo dobrych nastrojach.

Proste błędy
Mistrzowie Francji w kolejnych minutach nie mogli odnaleźć swojego rytmu. Oddawali wprawdzie strzały, ale te albo mijały słupki, albo nie sprawiały problemu Brice Sambie.

Decydujący moment nastąpił w 81. minucie. Mbappe po raz kolejny pokonał bramkarza rywali. Ostatniego gola strzelił w doliczonym czasie Nkunku i zapewnił drużynie awans do finału. W nim zespół ze stolicy Francji zmierzy się z trzecioligowym Les Herbiers.

Puchar Francji, 1/2 finału: Caen – Paris Saint-Germain (mecz)
Caen – Paris Saint-Germain 0:1: gol Mbappe
Caen – Paris Saint-Germain 1:2: kolejny gol Mbappe