tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Małach" wyleczył kontuzję. MMA kolejnym wyzwaniem?

Dyskobol uporał się ze zdrowotnymi problemami i ma nadzieję, że powalczy o podium podczas mistrzostw Europy w Berlinie (7-12 sierpnia). – Nie muszę wyjeżdżać za granicę. W kraju mam wszystko czego potrzebuję – stwierdził w rozmowie ze SPORT.TVP.PL, Piotr Małachowski, który po zakończeniu lekkoatletycznej kariery może spróbować sił w mieszanych sztukach walki.
Piotr Małachowski (fot. Getty Images)

Semenya znowu najlepsza. Biegaczka z kolejnym rekordem

Kontuzji kolana, dwukrotny srebrny medalista igrzysk olimpijskich, nabawił się jeszcze na zgrupowaniu w USA. – Podczas treningów w Chula Vista rzucałem 2,5-kilogramowym dyskiem. Stwierdziłem, że spróbuję jeszcze 2-kilogramowym. Źle się do tego zabrałem i skręciłem kolano – oznajmił Małachowski.

Lekkoatleta wspólnie z trenerem Witoldem Suskim spokojnie podchodzi do zbliżającego się letniego sezonu. – Nie mamy ściśle określonych planów. Skupiam się przede wszystkim na treningu. Na bieżąco będę podejmował decyzję o startach między innymi w Diamentowej Lidze. Na początek chcę pojawić się na mityngu w Radomiu. Nie popadam w panikę. Kontuzja, która mi się przytrafiła jest wliczona w życie sportowca. W takim momencie nie można się poddawać – dodał.

MMA po Tokio?

Mistrz świata z Pekinu nie ukrywa, że najlepszym miejsce do ćwiczeń jest dla niego Polska. Od kilkunastu lat przygotowuje się do sezonów w Spale. Wyróżnia go to spośród innych lekkoatletów, którzy ostatnie tygodnie spędzali za granicą. – W kraju mam wszystko czego potrzebuję. Specyfika treningów dyskobola jest inna niż biegaczy. Marcin Lewandowski i Adam Kszczot jeżdżą w wysokie góry. Mi wystarcza obiekt w Spale – zapewnił.

Głównym celem Małachowskiego na kolejne lata będzie start podczas igrzysk olimpijskich w Tokio (2020 rok). Do tego czasu wiele może się zmienić, ale dyskobol uważa, że organizm wytrzyma obciążenia. Po zakończeniu lekkoatletycznej kariery zawodnik z Żuromina może spróbować sił w mieszanych sztukach walki. – Freak Fights przyciągają kibiców. Trwają rozmowy. Nie wiem czy się do tego nadaję. Czy jestem odporny na ciosy. Zobaczymy, co wydarzy się w przyszłości – informował dwukrotny mistrz Europy.

Maraton na Biegunie północnym. Wygrał... Grek