tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kłótnie i słaba gra. Gortat może stracić miejsce w składzie

Marcin Gortat nie najlepiej rozpoczął fazę play-off NBA. Polski środkowy w drugim spotkaniu przeciwko Toronto Raptors nie zdobył punktów i spędził na parkiecie tylko 12 minut. Trener Scott Brooks przed kluczowym spotkaniem numer trzy rozważa zastąpienie go Mikem Scottem w pierwszej piątce.
Marcin Gortat (fot. Getty)

NBA: król LeBron. Wyrównanie Cavs i Utah Jazz

Trwający sezon jest dla Wizards bardzo rozczarowujący. Zespół ze stolicy USA prezentował się w sezonie zasadniczym znacznie poniżej oczekiwań. Wpływ miały na to absencje Johna Walla, ale również z nim na parkiecie Czarodzieje zawodzili.

W efekcie drużyna prowadzona przez Brooksa zajęła ósme miejsce w Konferencji Wschodniej. To oznaczało starcie w pierwszej rundzie play-off z Toronto Raptors. Dwa pierwsze mecze zdecydowanie wygrał wyżej notowany zespół – 114:106 i 130:119.

Kyle Lowry (L), Marcin Gortat (P) (fot. Getty) Gortat w szalonej koszykówce Wizards nie czuje się najlepiej. Ma to odzwierciedlenie w statystykach. Polak zdobywa mniej punktów i zbiera mniej piłek z tablic niż w poprzednich rozgrywkach. W dodatku nie dogaduje się z Wallem. Ich sprzeczkę podczas meczu numer dwa w Toronto pokazały kamery telewizyjne.

34-letni łodzianin zakończył drugie spotkanie z Raptors tylko z trzema zbiórkami i dwoma faulami. Po raz pierwszy od ośmiu lat w fazie play-off nie zaliczył ani jednej udanej akcji punktowej. Trener Brooks widząc słabą dyspozycję Gortata zastanawia się nad zmianą.

W kluczowym meczu numer trzy w pierwszej piątce wyjdzie prawdopodobnie Mike Scott, który nie jest nominalnym centrem. Amerykanin doskonale pasuje do szybkiej gry Wizards. W pierwszy meczu zdobył 14 punktów, a w drugim uzbierał sześć więcej.

Trzecie spotkanie pomiędzy Wizards a Raptors będzie kluczowe dla losów serii. Jeśli zespół z Waszyngtonu przegra po raz trzeci, to o odrobienie strat będzie piekielnie trudno...

podobne informacje

NBA: kosmiczny mecz Hardena, ale porażka Rockets

NBA: skandal obyczajowy wokół Dwighta Howarda z Wizards

NBA: druga przegrana Milwaukee Bucks w sezonie

Świetne statystyki Curry'ego. Potrzebował trzech kwart