tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Iga Świątek podbija USA. Czas na większe wyzwania

Iga Świątek odniosła w miniony weekend największy sukces w karierze, wygrywając turniej ITF w Pelham (pula 25 tys. dolarów). 16-latka dzięki zwycięstwu awansuje o 220 miejsc w rankingu WTA. Dla zawodniczki Legii Warszawa to nie koniec tournee po Stanach Zjednoczonych. W najbliższych tygodniach czekają ją starty w większych imprezach.
Iga Świątek (fot. PAP)

"Żyjemy w tenisowej erze czterech Jordanów"

Świątek wraca do poważnej gry po kontuzji stawu skokowego, która wykluczyła ją z rywalizacji na ponad siedem miesięcy. Sztab szkoleniowy zdecydował, że w powrocie do formy pomoże cykl turniejów w Stanach Zjednoczonych.

Polka rozpoczęła tournee po USA od turnieju w Jackson, gdzie przegrała w drugiej rundzie z Kateriną Stewart. Dużo lepiej zaprezentowała się w Pelham. Świątek wygrała tam osiem meczów z rzędu. Przeszła tryzstopniowe eliminacje i zwyciężyła w pięciu spotkaniach w turnieju głównym. Wyższość warszawianki musiały uznać m.in. Louisa Chirico i Allie Kiick, które mają już za sobą występy w imprezach wielkoszlemowych.

To nie koniec występów 16-latki w Stanach. Świątek będzie można zobaczyć prawdopodobnie w Charlottesville i Charleston. W tej pierwszej imprezie zobaczymy ją na pewno. Tenisistka Legii skorzystała na absencjach kilku wyżej notowanych zawodniczek. Do turnieju głównego będzie jednak musiała przebijać się przez kwalifikacje. W nich zagra m.in Stewart, z którą przegrała w Jackson.

Jeśli Świątek udałoby się awansować do turnieju głównego, to czekać ją będzie prawdziwy test. Na liście startowej są notowane w pierwszej setce Madison Brengle i Jennifer Brady oraz znajdujące się tuż za nią Taylor Townsend, Mariana Duque-Marino i Sofia Żuk.

Synówka: porażka buduje relację zawodnika z trenerem

podobne informacje

TOP 10: najbardziej utalentowane tenisistki [RANKING]

Australian Open: Świątek i Kubot lepsi od Rosolskiej w 1. rundzie miksta

Podcast tenisowy "As": Świątek straciła ponad pół roku przez kontuzję

Iga Świątek po porażce z Camilą Giorgi w Australian Open: nie jestem jeszcze gotowa na takie tempo