25:12 19:25 25:11 25:20
19.04.2018, 18:00
Orlen Liga - faza playoff, 2017/2018, 1/2 finału

ŁKS dalej w grze o finał Ligi Siatkówki Kobiet

Siatkarki ŁKS pokonując 3:1 przed własną publicznością Developres SkyRes Rzeszów wyrównały stan półfinałowej rywalizacji w tej parze na 1-1. Wcześniej na wyjeździe uległy 2:3 rzeszowiankom, ale w rewanżu pokazały, że nie oddadzą łatwo miejsca w finale.
Radość siatkarek ŁKS Commercecon Łódź podczas drugiego meczu półfinałowego Ekstraklasy z Developresem SkyRes Rzeszów (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)

Polscy siatkarze zagrają w Opolu z Kanadą

Gospodynie znakomicie rozpoczęły spotkanie i w pierwszym secie wręcz rozbiły rywalki. Pozwoliły im zdobyć jedynie 12 punktów. Łodzianki świetnie spisywały się w każdym elemencie gry i z każdą piłką zwiększały przewagę. Do setbola doprowadziły po zablokowaniu na siatce Helene Rousseaux, a pierwsza odsłona spotkania zakończyła się po trafieniu Jeleny Blagojević w antenkę.

Role całkowicie odwróciły się jednak w drugiej partii. W niej dominowały rzeszowianki, które po skutecznych serwisach Rousseaux wygrywały 13:8, a po ataku Blagojevic - 17:11. Łodzianki nie spisywały się już tak dobrze jak wcześniej, a do tego musiały radzić sobie bez skutecznej Brazylijki Regiane Bidias, która utykając opuściła boisko. Rozpędzony Developres w zasadzie nie miał większych kłopotów z doprowadzeniem do remisu (25:19).

Dobrego poziomu gry przyjezdne nie utrzymały jednak w trzecim secie. W nim znów dominował ŁKS, który wykorzystywał coraz większą nerwowość w ekipie gości (m.in. czerwoną kartkę otrzymał trener Lorenzo Micelli). Podopieczne Michała Maska przy głośnym dopingu prowadziły pewnie – 8:4, 16:9 i 20:10, a w całym secie oddały rzeszowiankom tylko 11 punktów.

Bardzo pewnie gospodynie spisywały się też w ostatniej odsłonie. Po ataku Katarzyny Sielickiej było 8:5, a po pojedynczym bloku Ewy Kwiatkowskiej – 15:10. W końcówce Developres zmniejszył straty do trzech punktów (23:20). Do piłki meczowej doprowadziła jednak Kwiatkowska, a pojedynek zakończył się blokiem na Adeli Helic.

Finalistę wyłoni trzecie spotkanie obu drużyn, które odbędzie się poniedziałek w Rzeszowie (godz. 18).

W drugim półfinale broniący tytułu Chemik Police rywalizuje z Grotem Budowlanymi Łódź. Po dwóch meczach jest remis 1-1. Decydujące spotkanie odbędzie się w piątek w Policach (godz. 18).

ŁKS Commercecon Łódź: Athina Papafotiou, Regiane Aparecida Bidias, Izabela Kowalińska, Ewa Kwiatkowska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Katarzyna Sielicka – Krystyna Strasz (libero) – Deja McClendon, Dominika Mras, Agata Wawrzyńczyk.
Developres SkyRes Rzeszów: Anna Kaczmar, Monika Ptak, Helene Rousseaux, Katarzyna Żabińska, Jelena Blagojevic, Adela Helic – Agata Sawicka (libero) – Julia Andruszko, Agnieszka Rabka, Pola Nowakowska, Klaudia Kaczorowska, Ewa Żak.