0
3
3

Atletico poległo w Kraju Basków. Barca blisko tytułu

Atletico Madryt nie wykorzystało potknięć rywali z czołówki ligi hiszpańskiej. W fatalnym stylu drużyna Diego Simeone przegrała na wyjeździe z Realem Sociedad San Sebastian 0:3 (0:1), przez co strata do prowadzącej Barcelony wzrosła do 12 punktów.
Fernando Torres i Hector Moreno (fot. PAP/EPA/JAVIER ETXEZARRETA)

Pucharowe rozstrzygnięcia. Potęgi i... trzecioligowiec

Rozgrywana w środku tygodnia seria gier hiszpańskiej ekstraklasy wyraźnie nie posłużyła faworytom. We wtorek Barca zremisowała w Vigo z Celtą 2:2. Wynik ten na pewno był jednak traktowany przez Katalończyków z szacunkiem. Od 71. minuty musieli grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Sergiego Roberto. Remis wywieziony z trudnego terenu oznaczał, że seria meczów bez porażki w lidze przedłużyła się do 40.

W środę Real Madryt był bliski porażki na Estadio Santiago Bernabeu z Athletikiem Bilbao. Na gola Inakiego Williamsa z pierwszej połowy odpowiedział dopiero w 87. minucie Cristiano Ronaldo. Niespodziewanej porażki 1:2 z Getafe doznała u siebie czwarta w tabeli Valencia.

Atletico w Kraju Basków przegrywało już po pierwszej połowie. Zagranie Adnana Januzaja wykorzystał Willian Jose. Asystujący przy tym golu były zawodnik Manchesteru United należał do najlepszych piłkarzy meczu.

Po przerwie było tylko gorzej dla stołecznego zespołu. W końcówce zwycięstwo gospodarzy przypieczętował Juanmi. Najpierw imponującą podcinką nie dał szans Janowi Oblakowi w sytuacji sam na sam w 80. min. W doliczonym czasie gry znakomicie uderzył głową w samo okienko po dośrodkowaniu Alberta de la Belli.

Na pięć kolejek przed końcem rozgrywek Atletico jest drugie. Do prowadzącej Barcelony traci 12 punktów, co oznacza, że tytuł dla Katalończyków pozostaje tylko kwestią czasu. Nad trzecim w zestawieniu Realem zespół z Wanda Metropolitano ma trzy punkty przewagi.

LM: Bayern Monachium – Real Madryt w TVP1 [zwiastun]