tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Felder trenerem Austriaków. "Czekałem na to wyzwanie"

Austriacki Związek Narciarski (OESV) potwierdził, że nowym trenerem kadry skoczków zostanie Andreas Felder. 56-latek zastąpił na stanowisku Heinza Kuttina.
Gregor Schlierenzauer (fot. Getty Images)

Kilka dni temu Alexander Pointner informował, że Felder obejmie funkcje pierwszego szkoleniowca skoczków narciarskich. 20 kwietnia oficjalnie ogłoszono tę wiadomość. – Propozycja była dla mnie zaskoczeniem. Czekałem z niecierpliwością na nowe wyzwanie. Najważniejszym celem jest stworzenie sztabu szkoleniowego, który wyciągnie z dołka wszystkich zawodników i pozwoli wykorzystać pełen potencjał – stwierdził w rozmowie z OESV.

Miniony sezon był dla Austriaków jednym z najgorszych w ostatnich latach. Po raz trzeci w historii skoczkowie z tego kraju nie wygrali żadnego konkursu w Pucharze Świata. W czołowej dwudziestce klasyfikacji generalnej znalazł się tylko Stefan Kraft (4. miejsce), triumfator poprzedniej edycji.

Nowy trener ma odmienić ten zespół. – Andreas ma za sobą wieloletnie doświadczenie jako zawodnik oraz szkoleniowiec. Z jego ogromną wiedzą i profesjonalizmem jesteśmy na dobrej pozycji przed mistrzostwami świata w Seefeld – komplementował Mario Stecher, dyrektor sportowy ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Austrii.

Pochodzący z Tyrolu Fedler jest indywidualnym mistrzem świata z 1987 roku i drużynowym z 1991 roku. W dorobku ma również 25 triumfów w konkursach o PŚ, trzy srebrne i jeden brązowy medal MŚ. W 1991 roku wywalczył Kryształową Kulę. Na stanowisku pierwszego trenera zastąpił Kuttina (współpracował z kadrą od 2014 roku).

podobne informacje

Puchar Świata w Zakopanem: Tomasz Pilch nie wystartuje w zawodach

Puchar Świata w Zakopanem: Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki wśród faworytów. Będzie polskie podium?

Plan transmisji z mistrzostw świata w Seefeld [skoki, biegi narciarskie na żywo, online, starty Polaków]

Ryoyu Kobayashi lepszy od... kilku krajów. Niesamowite liczby Japończyka