tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Urszula Radwańska w coraz lepszej formie. Pierwszy półfinał w sezonie

Urszula Radwańska pokonała Olgę Larrę Saez 4:6, 6:3, 6:4 w ćwierćfinale turnieju ITF w portugalskim Obidos (pula 25 tysięcy dolarów). Polka po raz pierwszy w tym sezonie awansowała do półfinału. W kolejnym pojedynku zmierzy się z Brytyjką Katie Swan.
Urszula Radwańska (fot. Getty)

Pokonała mononukleozę, teraz czas na rywalki – rozmowa z Urszulą Radwańską

Radwańska wróciła w tym sezonie do poważnego grania po przebyciu mononukleozy. Krakowianka podjęła próbę powrotu już w ubiegłym roku, ale nie była ona zbyt udana.

– Chciałam przetestować, jak będzie reagował organizm, kiedy rozegram kilka meczów z rzędu. Stwierdziłam, że wszystko jest dobrze, mimo że w Stanach Zjednoczonych nie byłam w stanie wyjść na piąte spotkanie – przyznała w wywiadzie dla SPORT.TVP.PL.

27-latka do większości imprez musiała przebijać się przez eliminacje. W pojedynczych spotkaniach pokazywała, że wraca do coraz lepszej dyspozycji. We Francji pokonała Terezę Smitkovą, która w 2015 roku była notowana na 57. miejscu w rankingu WTA. Z kolei w eliminacjach w Shenzhen wygrała z utalentowaną Australijką Priscillą Hon.

Przełom przyszedł dopiero w Portugalii, gdzie Radwańska dostała dziką kartę do turnieju głównego. Po raz pierwszy w tym sezonie wygrała trzy mecze z rzędu. Wśród pokonanych są Nina Stojanović, Jessika Ponchet i Larra Saez.

W meczu o finał Polka zagra ze Swan. Brytyjka to bardzo utalentowana 19-latka. W 2015 roku zagrała w finale juniorskiego Australian Open. Przegrała w nim ze Słowaczką Terezą Mihalikovą 1:6, 4:6.

Synówka: porażka buduje relację zawodnika z trenerem

podobne informacje

Szalony mecz Uli Radwańskiej. Zmarnowała 16 piłek setowych

"Żyjemy w tenisowej erze czterech Jordanów"

Problem kadry na skrzydłach? Radwańska zgłasza kandydaturę

Pokonała mononukleozę, teraz czas na rywalki – rozmowa z Urszulą Radwańską