Brandon Manning 24'35''
Michal Neuvirth
Brian Elliott

NHL: wznieśli się na wyżyny. Flyers odrabiają straty

Prowadząc 3:1 w serii z hokeistami z Philadelphii, gospodarze – Pittsburgh Penguins – mieli chrapkę na wywalczenie awansu przed własną publicznością. Te plany popsuli podopieczni Davida Hakstola, wygrywając w piątym meczu 4:2 i przedłużając nadzieję na dalszą grę o Puchar Stanleya.
Hokej na lodzie, NHL, 1. runda play-off: Pittsburgh Penguins – Philadelphia Flyers (skrót)
Iwan Promorow (fot. Getty)

Trener reprezentacji Kanady stracił pracę w NHL

Kibice zgromadzeni w hali w Pittsburghu dość długo musieli czekać, by zobaczyć pierwszego gola w meczu. Dopiero dwie minuty przed końcem tercji otwarcia, niemoc strzelcka została przełamana przez graczy Flyers. Do bramki gospodarzy trafił Claude Giroux.

W drugiej odsłonie rozwiązał się worek z bramkami. Najpierw wyrównał Amerykanin Bryan Rust, a kilka minut później po golu Jake'a Guentzela Pingwiny po raz pierwszy wyszły na prowadzenie. Pod koniec drugiej części meczu doświadczony napastnik Flyers – Fin Valtteri Filppula doprowadził do stanu 2:2.

Gdy wydawało się, że zawodnicy będą musieli rywalizować w dogrywce, bramkarza Penguins – Matta Murraya pokonał Sean Couturier. Na 4:2 dla Flyers strzałem do pustej bramki wynik ustalił Matt Read.

Hokej na lodzie, NHL, 1. runda play-off: Pittsburgh Penguins – Philadelphia Flyers (mecz)