tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Gwiazdy futbolu w szczytnym celu. Transmisja w TVP Sport

Wielkie postaci piłki nożnej powracają na murawę. Tym razem nie po to, aby rywalizować o trofeum, ale o… wielkie pieniądze. Drużyny złożone z gwiazd pod przywództwem Luisa Figo i Ronaldinho oraz zagrają dla "solidarności". Transmisja od 15:50 w TVP Sport, ale również na SPORT.TVP.PL oraz w aplikacji mobilnej.
Od lewej: Figo, Carlo Ancelotti, Ronaldinho, Christian Karembeu (fot. Getty)

Fundacja Luisa Figo zasadziła 1000 drzew w Portugalii

Cafu, Patrick Kluivert, Rio Ferdinand, Raul i Andrea Pirlo to tylko część graczy, których będziemy mogli obserwować w sobotę w Genewie. UEFA wraz z Organizacją Narodów Zjednoczonych zaplanowali mecz charytatywny, aby pomóc "finansować międzynarodowe projekty humanitarne". Zespoły, których kapitanami będą Figo i Ronaldinho, powinny zgromadzić wiele ludzi na stadionie i przed telewizorami, aby wspomóc szlachetną akcję.

Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane fundacji UEFA, która sfinansuje projekty związane z pomocą niepełnosprawnym dzieciom. – Jestem zaszczycony, że będę brał udział w tym globalnym wydarzeniu. Futbol to najpopularniejszy sport i to najlepsza droga, aby połączyć ludzi w dobrym celu – powiedział Figo, który pełni także rolę doradcy europejskiej federacji. – To znakomite, że jako zawodnicy możemy dać coś społeczeństwu i pomóc stwarzać lepszy świat – dodał.

Od lewej: Robert Pires, Ronaldinho i Figo (fot. Getty) Kogo możemy spodziewać się na murawie poza kapitanami? Będą to nie tylko byłe gwiazdy światowego futbolu jak Raul i Pirlo, zdobywcy mistrzostw świata oraz najcenniejszych trofeów w Europie, ale również piłkarki, m.in. Casey Stoney i Celia Sasić. Takie spotkanie nie mogło również obyć się bez dobrego sędziego. Z gwizdkiem po boisku będzie biegał Pierluigi Collina.

Mecz odbędzie się na 30-tysięcznym Stade de Geneve, na którym na co dzień występuje zespół Servette. W 2008 roku gościł trzy mecze w trakcie Mistrzostw Europy, ale również wiele towarzyskich rywalizacji, w których udział brały reprezentacje m.in. Brazylii, Argentyny i Anglii. Na tym obiekcie rozgrywano także spotkania rugby i hokeja na lodzie.

Sprzedaż biletów została uruchomiona w lutym, ale wciąż można kupić wejściówki na to wydarzenie i wspomóc szlachetną akcję. Ceny wahają się pomiędzy 7,5 a 19 euro.

(fot. UEFA)

Składy:

Drużyna Ronaldinho: David James, Antonis Nikopolidis, Juliano Belletti, Cafu, Edmilson, Casey Stoney, Eric Abidal, Michael Essien, Youri Djorkaeff, Gaizka Mendieta, Ronald de Boer, Henrik Larsson, Alexander Frei, Patrick Kluivert, Celia Sasić, Ronaldinho, trener: Didier Deschapms

Drużyna Figo: Dida, Vitor Baia, Michel Salgado, Frank de Boer, Rio Ferdinand, Christian Chivu, Dejan Stanković, Robert Pires, Jari Litmanen, Christian Karembeu, Andrea Pirlo, Raul, Robbie Keane, Kelly Smith, Nuno Gomes, Figo, trener: Carlo Ancelotti.