tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Czerkawski: Nolan wie, jak zmobilizować zespół

Mariusz Czerkawski, były hokeista, który ma za sobą występy w NHL, jest pełen nadziei przed zbliżającymi się mistrzostwami świata dywizji IA. Polska nie jest faworytem grupy, ale przy odrobinie szczęścia ma szanse powalczyć z najlepszymi. – Jakbyśmy grali z każdym przeciwnikiem po 10 meczów, to najprawdopodobniej większość byśmy przegrali. Chodzi nam jednak o ten jeden mecz w danym momencie z danym przeciwnikiem – powiedział w rozmowie z Sebastianem Parfjanowiczem.
Czerkawski: Ted Nolan musi porwać reprezentację
(fot. TVP)

O szansach kadry na MŚ

Realnie patrząc, to nie jesteśmy faworytami. Grupa jest bardzo mocna. Jakbyśmy grali z każdym przeciwnikiem po 10 meczów, to najprawdopodobniej większość byśmy przegrali – na pewno z Kazachami czy Włochami. Chodzi nam jednak o ten jeden mecz w danym momencie z danym przeciwnikiem. Oczywiście można bić się o awans, ale także można też spaść.

O meczu z Wielką Brytanią

Ted Nolan, który trenował drużyny w NHL, wie jak podejść do zespołu i jak go zmobilizować. Nie jechałbym na mistrzostwa z myślą – "wygrać z Anglikami". Może się okazać, że z nimi przegramy, a pozostałe spotkania zwyciężymy. Drużyny dzieli tak niewiele, że może decydować postawa bramkarza lub skuteczność któregoś z napastników.

O nowych taktycznych pomysłach


Jeżeli mamy grać pressing, jeśli to jest myśl "kanadyjska", czyli wejście w pressing, gra ciałem, asekuracja, obrona bliżej napastników, zamykanie przestrzeni, to wszystko brzmi dobrze. Ważna jest jednak motoryka, kondycja, ale w pewnym momencie przyjdzie zmęczenie. Będzie się liczyło to, kto ma więcej w płucach.

O selekcji Teda Nolana

Zawsze chcielibyśmy szkoleniowca, który jeździ na mecze, obserwuje i przebywa z drużyną dłużej niż na zgrupowaniach. Ma jednak asystenta, który widzi różne zespoły. Są z nim również inni, młodzi trenerzy.

Zgrupowanie hokeistów przed MŚ. "Musimy myśleć o utrzymaniu"

podobne informacje

MŚ Dywizji 1A: Polska na fali. "Awans do Elity stał się realny"

Czerkawski: o meczu ze Słowenią trzeba szybko zapomnieć

Czas na wygraną? "To musi być inna drużyna"

Pjongczang 2018: gwiazd NHL nie zabraknie z powodu pieniędzy? "To tylko wymówka"