Puchar Polski: Azoty w finale po "złotej" bramce Prce

Szczypiorniści Azotów Puławy zagrają w finale PGNiG Pucharu Polski. W sobotnim rewanżowym spotkaniu zespół Daniela Waszkiewicza przegrał co prawda z Gwardią Opole 23:25, ale w dwumeczu okazał się lepszy od rywali o jedną bramkę. Tę na dwie sekundy przed końcem spotkania rzucił Nikola Prce. Turniej finałowy PGNiG Pucharu Polski kobiet i mężczyzn odbędzie się 12-13 maja w Kaliszu. Transmisja w TVP Sport.
Marko Panić (fot. PAP)

Bartosz Jurecki przedłużył kontrakt z Azotami. Będzie grał do czterdziestki

Rywalem puławian w finale krajowego pucharu będzie PGE VIVE Kielce, które w sobotę uległo Paris Saint-Germain 28:34 w pierwszym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów. Dla mistrzów Polski będzie to 13. finał z rzędu. Dwanaście z nich, w tym dziewięć ostatnich, rozstrzygali na swoją korzyść.

Azoty natomiast zagrają w finale po raz pierwszy w historii klubu. Dotychczas ich najlepszym wynikiem było trzecie miejsce, które osiągnęli w 2013 i 2014 roku. W sobotę poprawili ten wynik dzięki trafieniu Prce.

Bośniak został bohaterem, ale równie dobrze mógł nim być rozgrywający Gwardii Kamil Mokrzki, którego dwie bramki w samej końcówce wysunęły opolan na trzy trafienia przewagi. Taka różnica dawała im awans. Ostatnia akcja i ostatnie słowo należało jednak do rywali.

Turniej finałowy PGNiG Pucharu Polski rozegrany zostanie w dniach 12-13 maja w Kaliszu. W finale rozgrywek kobiet zmierzą się MKS Perła Lublin i SPR Pogoń Szczecin. Transmisja obu spotkań w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.