28 Karol Świderski 82'
  Gino Lettieri
  Ireneusz Mamrot

Dżoker Novikovas. Pogoń Jagiellonii trwa

Jagiellonia Białystok pokonała Koronę Kielce 3:0 (0:0) w ostatnim sobotnim meczu 32. kolejki Lotto Ekstraklasy. Drużyna Ireneusza Mamrota nie straciła dystansu do liderującego Lecha Poznań dzięki znakomitej postawie Arvydasa Novikovasa.
Arvydas Novikovas i Guilherme (fot. PAP/Piotr Polak)

Słodki kwiecień stopera Wisly. Tym razem pogrążył Górnika

JAK PADŁY BRAMKI?
0:1 (62. min.) Novikovas z prawej strony wypatrzył wbiegającego w pole karne Romana Bezjaka. Słoweniec z pierwszej piłki uderzył nie do obrony, idealnie wykończył akcję strzałem przy słupku.
0:2 (71. min.) Novikovas dostał piłkę na wolne pole, miał bardzo dużo miejsca, wbiegł w pole karne i mocnym strzałem lewą nogą pokonał Matthiasa Hamrola.
0:3 (90. min.) Hamrol obronił strzał Karola Świderskiego, ale piłka trafiła wprost pod nogi Novikovasa, który skierował ją do bramki.

JAK MOGŁY PAŚĆ BRAMKI?
23' strzał głową Ivana Jukicia obronił Marian Kelemen. Musiał jednak wybijać piłkę ponownie, mało brakowało, by przekroczyła linię bramkową.
49' ładna akcja Jagiellonii. Piłkę na lewym skrzydle dostał Dejan Lazarević i próbował podać ją do środka pola karnego. Dobra interwencja obrońcy zapobiegła bramce.
51' to powinien być gol dla Jagi! Lazarević miał mnóstwo czasu i miejsca, biegł sam na sam z bramkarzem Korony, ale zwalniał i ostatecznie dopadł go Elhadji Diaw. Świetna interwencja Senegalczyka.
76' bardzo mocne i groźne uderzenie głową Niki Kaczarawy z kłopotami obronił Kelemen.
87' faul Akosa Kecskesa na Piotrze Wlaźle w polu karnym. Do piłki podszedł Novikovas, ale uderzenie podcinką obronił Hamrol.

BOHATER: Arvydas Novikovas
Litwin wszedł na boisko w 60. minucie przy stanie 0:0. Szybko wziął sprawy w swoje ręce. Najpierw asystował przy trafieniu Bezjaka, potem strzelił dwa gole.