tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Julio Cesar zakończył karierę

Julio Cesar, 87-krotny reprezentant Brazylii w piłce nożnej, zakończył karierę. W sobotę 38-letni bramkarz wystąpił w ostatnim meczu w barwach Flamengo Rio de Janeiro, którego jest wychowankiem. Jego zespół wygrał na Maracanie spotkanie ligowe z klubem America 2:0.
Julio Cesar (fot. Getty Images)

Walka o ketchup, brak alkoholu. Jak Wenger odmienił Arsenal

Julio Cesar grał w kadrze narodowej w latach 2004-14. Na mundialu w ojczyźnie w 2014 roku z ekipą Canarinhos zajął czwarte miejsce. Uczestniczył też w finałach mistrzostw świata w 2006 i 2010. Jako zawodnik występował m.in. w Interze Mediolan, Queens Park Rangers i Benfice Lizbona. Największe sukcesy odnosił z włoskim klubem: zdobył pięć tytułów w Serie A i triumfował w Lidze Mistrzów w 2010 roku. Z Benfiką trzykrotnie był mistrzem Portugalii.

Najlepszy okres w karierze przeżywał, gdy trenerem Interu był Jose Mourinho. W sezonie 2009/10 został wybrany najlepszym bramkarzem w Lidze Mistrzów. Rok i dwa lata wcześniej odebrał podobną nagrodę w Serie A. U szczytu kariery Brazylijczyk należał do ścisłej światowej czołówki na swojej pozycji.

Kijów chce śpiewająco zdać egzamin z Ligi Mistrzów