tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Stambuł: znamy pierwszą rywalkę Radwańskiej

Chorwatka Donna Vekić będzie rywalką rozstawionej z "trójką" Agnieszki Radwańskiej w pierwszej rundzie rozpoczynającego się w poniedziałek tenisowego turnieju WTA w Stambule. Dziesięć lat temu Polka zwyciężyła w tych zawodach. Transmisje spotkań w TVP Sport, SPORT.TVP.PL oraz aplikacji mobilnej.
Agnieszka Radwańska (fot. Getty)

Iga Świątek podbija USA. Czas na większe wyzwania

W rankingu światowym Radwańska jest 29., a Chorwatka – 54.

Występem w Turcji krakowianka rozpocznie część sezonu na kortach ziemnych. W żadnych zawodach WTA Radwańska jeszcze nie rywalizowała z Vekić, ale spotkała się z nią w 2013 roku podczas meczu Pucharu Federacji z Chorwacją w izraelskim Ejlacie. Polka wygrała z wówczas ledwie 16-letnią rywalką 6:3, 6:2.

Z kolei pięć lat wcześniej, czyli równo dekadę temu, Radwańska triumfowała w turnieju w Stambule, w finale pokonując Rosjankę Jelenę Dementiewą 6:3, 6:2. To było jej trzecie zwycięstwo w imprezie rangi WTA Tour. Dziś ma ich 20, ale ostatnie odniosła w 2016 roku w Pekinie.

Donna Vekić (fot. Getty Images) W sezonie 2015 w finale tureckiego turnieju była młodsza siostra Agnieszki – Urszula Radwańska, ale przegrała z Ukrainką Lesią Curenko 5:7, 1:6.

Tym razem z "jedynką" rozstawiona jest Dunka polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki. W pierwszej rundzie spotka się z Rosjanką Jekateriną Aleksandrową. Z nr 2. wystąpi Swietłana Kuzniecowa (Rosja), a z 3. – Agnieszka Radwańska.

Jeśli krakowianka pokona Vekić, jej kolejną przeciwniczką będzie urodzona w Zagrzebiu reprezentantka Chorwacji Ajla Tomljanović albo Belgijka Alison Van Uytvanck.

Synówka: porażka buduje relację zawodnika z trenerem

podobne informacje

Dziennikarz NYT: brak siły nie jest problemem Agnieszki Radwańskiej [wywiad]

Agnieszka Radwańska otworzyła hotel. Poleca... Caroline Wozniacki

Ranking WTA: kolejny spadek Agnieszki Radwańskiej

Ranking WTA: kolejny spadek Agnieszki Radwańskiej