1
0:0
51'Nacho Monreal
82'Aaron Ramsey
85'Alexandre Lacazette
89'Alexandre Lacazette

Egzekucja w końcówce. Arsenal rozbił West Ham

Trzy bramki zdobyte w ciągu siedmiu minut i dwie dogodne okazje do strzelenia dwóch kolejnych goli – Arsenal w końcówce niedzielnego meczu z West Ham United zagrał niczym za najlepszych lat pracy Arsene'a Wengera. Zespół odchodzącego po sezonie z klubu Francuza wygrał derbowe spotkanie 4:1 i jest coraz bliższy zapewnienia sobie gry w Lidze Europejskiej.
Alex Iwobi, Granit Xhaka i Nacho Monreal (fot. Getty)

Walka o ketchup, brak alkoholu. Jak Wenger odmienił Arsenal

Bramki dla Kanonierów zdobyli w końcówce meczu Aaron Ramsey i Alexandre Lacazette. Wcześniej, w 51. minucie, wynik otworzył Nacho Monreal, który trafił do siatki po rzucie rożnym. Trzynaście minut później do remisu doprowadził Marko Arnautović.

Dla Arsenalu było to siedemnaste zwycięstwo w sezonie. Dzięki niemu Kanonierzy umocnili się na szóstym miejscu w tabeli, zwiększając przewagę nad siódmym Burnley do czterech punktów.

Zespół Seana Dyche'a zremisował w niedzielę na wyjeździe ze Stoke 1:1. Punkt zapewnił jej w drugiej połowie Ashley Barnes. Dla gospodarzy już w 11. minucie trafił Senegalczyk Papa Ndiaye.

Dla walczącej o utrzymanie drużyny z północy Anglii to fatalny wynik – na trzy kolejki przed końcem sezonu The Potters są przedostatni w tabeli i do bezpiecznej lokaty tracą aż cztery punkty. Wciąż niepewny gry w Premier League jest też West Ham, ale zespół Davida Moyesa jest 15. i ma sześć punktów przewagi nad strefą spadkową.